Bohuš si zase kúpí všecky. V Dědictví II. | E15.cz

Bohuš si zase kúpí všecky. V Dědictví II.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bolek Polívka píše scénář pokračování filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag.

Tak. A teď si vás kúpim všecky. Tuto památnou větu říká v závěru kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag milionář s rádiovkou Bohumil Stejskal. Nejspíš bude mít příležitost. Herec Boleslav Polívka chystá pokračování.

„Na druhém dílu se pilně pracuje, i když zatím pouze ve stadiu příprav,“ potvrdil Polívkův manažer Ladislav Krapek, který je i novým šéfem Divadla Bolka Polívky.

Nápad na pokračování Dědictví uzrál v Polívkově hlavě loni v létě při oslavách jeho šedesátin. Herec už píše scénář, ale dává si na čas. „Řídím se pravidlem, co můžeš učiniti zítra, nečiň dnes. A kdybys to mohl učiniti až pozítří, udělej si zítra volno,“ řekl se smíchem Polívka, který shání na natáčení peníze. Film má stát kolem čtyřiceti milionů korun.

Děj ani obsazení nechce Polívka prozradit. S jistotou pouze řekl, že volné pokračování nebude režírovat Věra Chytilová. „Doufám, že se alespoň ujme jakési supervize při natáčení. Jméno režiséra doposud vybíráme a mám i pár tipů. Kdo to ovšem bude, neprozradím. Hrozně moc bych si ale přál, aby v jedné z hlavních rolí opět excelovala Dagmar Havlová,“ doplnil Polívka.

Důvod tajností kolem příprav filmu je podle Polívkova manažera prostý. „Dokud nejsou jisté peníze, nic není oficiální,“ upozornil Krapek s tím, že, první klapka filmu by mohla padnout už příští léto, pokud půjde vše podle plánu.

Na případné pokračování se těší i v Olšanech na Vyškovsku, kde se první film natáčel. Spousta místních si v Dědictví zahrála různé epizodní role. Velká část z nich už ale zemřela. Stejně jako Jozef Kroner, který hrál postavu pana Košťála. Ten s Bohušem Stejskalem navštívil noční klub.

Jednu z nejúspěšnějších českých komedií vidělo v kinech přes deset milionů diváků. Film se promítal i v Rusku nebo v Německu.

Polívka chce do filmu Havlovou

Přestože scénář volného pokračování filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag není ještě dopsaný, první záběry by se mohly začít natáčet už letos v červenci.

Co v těch první záběrech má být? Dostal jsem nápad, že uděláme obrovský lidský řetěz. Ten předá starostovi Habrovan a starostce Olšan štamprli slivovice, kterou pošlu z mé farmy. Vypočítal jsem, že na řetěz bude potřeba asi pět set lidí. Řetěz se bude natáčet, a pak by se to mohlo použít do filmu.

O čem bude děj pokračování Dědictví? Scénář není hotový, takže neprozradím ani děj Dědictví II., které se možná bude jmenovat jenom Dvojka. První díl byl o morálce tehdejší společnosti, dvojka bude o té dnešní.

Kdy by se mohlo začít natáčet? Pokud půjde vše podle plánu, mohlo by to být příští rok. Premiéra by byla v roce 2012, tedy přesně po dvaceti letech.

Kdo z původního filmu by neměl chybět? Byl bych moc rád, kdyby v pokračování hrála Dáša Havlová. Jenže přemlouvání bude asi těžké, protože teď komediální role nehraje.

Ujme se režie opět Věra Chytilová? Paní Věra se dvojky účastnit nebude, ale chtěl bych, aby dělala nad filmem supervizi. Kdo bude film režírovat, jsme se zatím nerozhodli.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video