Břeclav má nového starostu. Piškulu střídá Ryšavý | E15.cz

Břeclav má nového starostu. Piškulu střídá Ryšavý

Po čtvrtečním zasedání břeclavského zastupitelstva se oficiálně ujmul funkce starosty Oldřich Ryšavý, lídr sociální demokracie v komunálních volbách.

Místostarostou, zastupujícím v době nepřítomnosti starostu, se stal Jaroslav Parolek, druhým místostarostou je Luboš Krátký.

Radu města, která měla včera první schůzi hned po jednání zastupitelstva, dále doplnili Dagmar Adámková, Radomír Bortlík, Anna Procházková, Richard Zemánek a Alena Káňová.

Město tak povede nová koalice - ČSSD, ODS, KDU-ČSL, Perspektiva pro Břeclav a TOP 09. „Jednání zastupitelstva proběhlo důstojně, toho si cením. Vzhledem tomu, že jsme hlasovali v tajné volbě, považuji náš mandát za velice silný,“ řekl Ryšavý.

Za prioritu v nové funkci považuje rozpočet města na příští rok. „Jsou i další důležité body, které by se měly řešit. Nicméně jednání o rozpočtu považuji za prvořadé,“ poznamenal Ryšavý.

Nový břeclavský starosta se chce už v pondělí sejít s tajemníkem radnice Daliborem Nedělou, jehož dlouhodobě kritizuje. „Budeme jednat o jeho budoucnosti na radnici. Ale nepředpokládám, že by ve své funkci zůstal,“ řekl Ryšavý.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!