Britská vysoká škola nabízí kurs zájemcům o talentové soutěže | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Britská vysoká škola nabízí kurs zájemcům o talentové soutěže

nes

Kurs, který by měl pomoci zájemcům o talentové soutěže jako X Factor, zahajuje škola Bishop Auckland College v hrabství Durham. Škola připomíná, že jde o první aktivitu tohoto druhu ve Velké Británii.

Server BBC News uvádí, že během 17 týdenního kursu dostane zájemce lekce zpěvu, veřejného vystupování, a projde i školením, které by ho mělo připravit na konkurs.

„Sledoval jsem X Factor a říkal si, že mnozí na to měli, ale nebyli dobře připravení,“ řekl jeden z iniciátorů kurzu Mike Jinks z Bishop Auckland College. Kurz bude stát 95 liber a skončí právě tak včas, aby se zájemci mohli zúčastnit další série poptalentové soutěže vysílané televizí ITV.

Nápad na kurz pro budoucí hvězdy popu se zrodil po loňském hudebním festivalu, který škola organizovala a na kterém vystoupili vítězové minulých soutěží Joe McElderry a James Arthur, vítěz z loňského prosince.

Dovednosti z kurzu se hodí i pro život

„Talentovaným frekventantům se budeme snažit vštípit určité základní pravdy,“ vysvětlil Mike Jinks, který na škole vede výuku umění, hudby a dramatiky. „Prostě nelze jen říct – fajn, jděte do X factoru a budete slavní. Očekáváme, že ti, kdo budou chtít dosáhnout úspěchu, si uvědomí, že je potřeba tvrdá práce a příprava.“

Jinks také připomíná, že nový kurs je výzvou nejen pro zájemce o talentové soutěže, ale ho mohou absolvovat i lidé zajímající se o další formy vzdělávání, protože poskytne užitečné dovednosti pro různé oblasti života. „Naučíte se řadu věcí, které se vám stanou výhodou v talentových konkursech, ale třeba i v pracovním pohovoru. Upřímně řečeno, není velký rozdíl mezi dovednostmi, které na obou polích budete potřebovat,“ uzavírá profesor umění Jinks.

Autor: nes
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!