Britští architekti změnili vzhled budované Galerie Teplice | e15.cz

Britští architekti změnili vzhled budované Galerie Teplice

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obchodní centrum Galerie Teplice dostane vzdušnější fasádu s většími prosklenými plochami. Úpravu původního projektu, který vyrůstá v centru města, navrhli renomovaní britští architekti a designéři studia BENOY. Nové multifunkční centrum, jehož projektové náklady dosáhnou zhruba 1,2 miliardy, se veřejnosti otevře na jaře 2014. Informovala o tom developerská společnost DANDREET.

„Důvodem k částečné změně vzhledu Galerie Teplice byla snaha dosud navrženou fasádu odlehčit, aby ještě lépe ladila se svým okolím. Teplice jsou městem skla a to jsme chtěli v projektu ještě více zdůraznit. Naší snahou bylo více rozbít hmotu multifunkčního centra a dát mu moderní a svěží podobu. To jsme zdůraznili především pomocí většího prosklení průčelí budovy do náměstí a směrem k lázeňskému parku a Domu kultury. Na fasádu také plánujeme použít více různých materiálů,“ vysvětluje manažer projektu Lukáš Čepelka. Za původním návrhem projektu Galerie Teplice stojí renomovaný českobudějovický Ateliér 8000.

Společnost DANDREET uskutečnila několik developerských projektů výstavby administrativních, obchodních i bytových projektů. Nedávno zahájila realizaci v současnosti největšího českého projektu na výstavbu obchodního domu Galerie Šantovka v centru Olomouce. Jde o investici za zhruba tři miliardy korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video