Brno smetlo žádost Amazonu. Zastupitelé budou jednat znovu | E15.cz

Brno smetlo žádost Amazonu. Zastupitelé budou jednat znovu

Brno smetlo žádost Amazonu. Zastupitelé budou jednat znovu
Sklad Amazon
• 
ZDROJ: Profit

ČTK
nos

Plány americké společnosti Amazon na výstavbu logistického centra u Brna se komplikují. Brněnští zastupitelé totiž neschválili smlouvu o výstavbě dálničního sjezdu do průmyslové zóny v Černovicích. Právě stavba přivaděče byla podmínkou americké společnosti Amazon, která chtěla mít jasno do konce ledna.

Poslední slovo ke stavbě požadovaného dálničního sjezdu má padnout v březnu, kdy bude brněnské zastupitelstvo o stavbě Amazonu ještě jednat. Nyní zřejmě záleží na tom, jak se k záležitosti postaví Amazon, který by v Brně mohl zaměstnat nejméně 1500 lidí.

„Měli jsme dvě možnosti. Vrabce v hrsti, nebo holuba na střeše. Neschválením smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic jsme se rozhodli pro holuba na střeše. Amazon tady chceme a budeme o tom nadále jednat, nyní ale záleží na americké společnosti, jak se k tomu postaví,“ uvedl náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD). Zastupitelstvo totiž schválilo návrh jednoho z jeho členů, který předkládal situaci projednat právě v březnu.

Situace je otevřená

Amazon požadoval rozhodnutí do konce ledna, aby mohl z Brna obsluhovat zákazníky už o letošních Vánocích. Byl to také termín vázaný smlouvou mezi Amazonem a developerskou firmou CTP, jež měla pozemky pro výstavbu odkoupit. „Pokud Amazonu sdělíme informaci, že schválení nenastalo a situace je stále otevřená, nemůžeme garantovat, jak se firma zachová a bude postupovat. Rozhodně to ale není pozitivní informace,“ uvedl regionální ředitel pro jižní Moravu CTP Tomáš Budař.

Město počká na vyjádření Amazonu. Pokud se s ním nedomluví, nabídne nejspíš prostor jiným investorům. Smlouva s ŘSD měla zajistit napojení na D1 za miliardu korun, které by mohlo stát nejdříve ve druhé polovině roku 2017. Do té doby by nákladní auta jezdila ulicemi přilehlých čtvrtí a hlavně ve Slatině, kde je už dnes mimořádně hustý provoz. Amazon nabízel kompenzační řešení do doby výstavby a také přislíbil, že zaměstná nejméně 1500 lidí, v období před Vánocemi ještě více.

Internetový obchod, který funguje pod nynějším názvem od roku 1995, má problémy se svými záměry i v Dobrovízi u Prahy. Lidé stavbu obří haly odmítli v referendu. Obec se také stejně jako nedaleká Hostouň odvolala proti rozhodnutí stavebního úřadu, který povolil změnu územního plánu. V průmyslové zóně u Dobrovíze měly podle původního plánu stát pouze čtyři menší haly.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!