Budoucí iPhone? S dotekovým displejem bez okrajů, naznačuje patent | E15.cz

Budoucí iPhone? S dotekovým displejem bez okrajů, naznačuje patent

Budoucí iPhone? S dotekovým displejem bez okrajů, naznačuje patent
Apple, iPhone
• 
ZDROJ: AppleInsider

ČTK

Americká společnost Apple podala v září 2011 patent na displej mobilního telefonu rozšířený a natažený přes okraje přístroje. Informovala o tom dnes agentura AP. Prototyp podobného telefonu představil letos na výstavě elektroniky v Las Vegas hlavní konkurent Applu, korejská společnost Samsung Electronics.

Displej obalený přes boční strany rozšiřuje uživateli prostor, který při daném rozměru přístroje může sledovat. Využívá nové generace displejů, které nemusí být ploché jako dnešní displeje LCD.

Patent, který Apple zveřejnil až tento týden, ukazuje telefon podobný zploštěnému skleněnému válečku. Podle patentové žádosti to umožní, aby se „funkčnost rozšířila na více než jeden povrch přístroje“. Kolem displeje nebudou žádné rámečky a hrany a telefon nebude mít ani žádná fyzická tlačítka.

Apple podobně jako řada jiných technologických firem přihlašuje patenty na design svých produktů, které možná ani nikdy nevyužije. Apple o svých budoucích produktech nemluví, dokud nejsou připraveny k uvedení na trh.

Apple a Samsung jsou největšími výrobci chytrých telefonů na světě. V rámci boje o nadvládu nad trhem, jehož roční hodnota činí 346 miliard doalrů (6,9 bilionu korun), spolu vedou po celém světě množství sporů o patentová práva.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!