„Být synem slavného otce mů že být limitující“ | E15.cz

„Být synem slavného otce mů že být limitující“

Pavel Loněk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Atleti AC Tepo Kladno se po roce vrátili do extraligy. Body družstvu pravidelně nosili i čtyři mladí běžci na 800 a 1500 metrů Jan Flídr, Vojtěch Kamenský, Ladislav Steiner a Ondřej Klesnil.

Dva z mladých kladenských atletů mají slavné otce, kteří běhali na stejných tratích. Klesnil a Kamenský se „půlku“ učili od tátů i doma. Flídr studuje práva, Kamenský biomedicínské inženýrství, Steiner České vysoké učení technické. Klesnil, který se nedávno vrátil z Anglie, kde pracoval kvůli angličtině na farmě, zatím studijní obor hledá. Přišli spolu na Sletiště jako čtyři mušketýři a chystali se na deštivý trénink.

Do extraligy jste z baráže postoupili jako její vítězové, tak to byla procházka růžovým sadem?

Flídr: Procházka to nebyla, i když jsme zvítězili s přehledem téměř o sedmdesát bodů, což je jako když se ve fotbale vyhraje 5:0.
Kamenský: Tušili jsme, že postoupíme, ale původní propočty byly tak na třetí místo.
Steiner: Nebyli jsme favority, ale padla hromada osobáků. Zvítězil týmový duch.
Klesnil: Táta spočítal, že postoupíme ze třetího místa, ale jisté obavy byly, protože realita je vždycky jiná. Výhoda byla, že máme v týmu hodně kladenských odchovanců.

Kluci, Kladno má několik sportů v nejvyšší soutěži. Víte jaké? Flídr: Hokej, volejbal, pinec (dívá se tázavě na kamarády).
Kamenský: Ještě hokejbal, florbal, ne?
Steiner a Klesnil: A není co dodat.
Zajdete se někdy podívat na jiný sport než atletiku? Flídr: Občas zajdeme na hokej, protože tam máme kamaráda Tomáše Knotka.
Kamenský: Chodíme společně, byli jsme se podívat i na přípravné zápasy. Teď už nebude tolik tréninků, tak začneme chodit víc.
Steiner: Kromě hokeje zajdu i na volejbal.
Klesnil: Nejvíc ale chodíme na hokej. Věřím, že letos bude Kladno lepší a konečně se dočkáme play-off.
Je výhoda mít slavného tátu, který běhal za nároďák? Flídr: Výhoda je, že je člověk odmalička ke sportu vedený, ale může být i svazující, že je nositelem slavného jména. Vyšlapanou cestičku ale Vojta s Ondřejem rozhodně nemají.
Kamenský: Táta mě nemůže protlačit do lepšího týmu, protože když to nezaběhnu, tak to nezaběhnu. Čas mluví jasně.
Steiner: Nemyslím si, že je to výhoda, může to být i limitující.
Klesnil: Odmalička se v atletice pohybuju, pamatuju se, když táta běhal. A já na tom zdaleka nejsem tak jako tenkrát táta.
Filmový Forest Gump řekl slavnou větu: Od té doby, když jsem někam šel, tak jsem utíkal. Je běh životní styl? Flídr: Není to špatné, když dokážu doběhnout autobus.
Klesnil: A když mě někdo chce zbít, tak mu uteču! Ne, vážně, je to určitá droga, ten pocit únavy je úplně jiný.
Steiner: Je to svým způsobem životní styl, nedokážu si představit, že bych dlouhou dobu neběhal.
Kamenský: A taky můžu utéct z města do lesa a vyčistit si hlavu.
Čím je pro vás osmistovka zajímavá? Tam asi hraje roli nejen absolutní rychlost, ale i taktika, lokty při získávání pozice na oválu. Flídr: Půlka je specifická, ani na chvíli si neodpočinete. Jak na chvíli zaspíte, balík běžců vám uteče a těžko se dohání. Musíte být furt ve střehu.
Kamenský: Je to mela, každý chce být na druhém, třetím místě. Tahle trať není mnohdy o tom, kdo je nejrychlejší, ale kdo se v závodě nejlépe orientuje. Ideální závod je, když člověk neodtáhne ani metr a vyveze se za ostatními.
Ale to je prasárna… Kamenský: Zátopek by asi řekl, že je, ale teď se tak běhá.
Steiner: Jedna chyba rozhoduje o tom, jestli budeš první nebo poslední. Já jsem si k půlce přiřadil jako doplňkovou trať čtyřstovku.
Klesnil: Přiznám se, že mám raději 1500 metrů. Nemám takovou absolutní rychlost jako tady kluci.
Kdo je v Kladně atletickou hvězdou budoucnosti? Flídr: Sedmibojařka Eliška Klučinová.
Kamenský: Souhlasím, ale v Kladně roste i teprve patnáctiletý sprinter Marek Bakalár a běžkyně na 400 metrů překážek Kristina Schrobová.
Steiner: Jestli Marek Bakalár vydrží, tak se máme na co těšit.
Klasnil: Klučinová a Bakalár, výborný je i oštěpař Jan Mihál, nejlepší český oštěpař, který není ze stáje Jana Železného.
Co se vám ještě kromě atletiky vejde do života? Flídr: Trávíme hodně času spolu. Doma se věnujeme i studiu, občas si zajdeme do nějakého restauračního zařízení.
Všichni: No, zajdeme do hospody Pod vobraz.
To je mnohoznačný název…**

(kluci se culí)
Kamenský: To je jen shoda náhod.
Klesnil: My se tam chodíme dívat na televizi…

Autor: Pavel Loněk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.