Bývalý školní bazén nahradí moderní wellness | e15.cz

Bývalý školní bazén nahradí moderní wellness

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dlouhodobě neutěšenou situaci v kapacitě krytých bazénů a wellness zařízení v Brně má pomoci zlepšit nově otevřený aquapark v Brně-Kohoutovicích. Stavbu za více než dvě stě milionů korun projektoval ateliér K4 a architektonicky jej vybavil organickými formami.

Budova prvního plnohodnotného aquaparku na území města navazuje na hmotu objektu stávající tělocvičny při základní škole a bazénová část je řešena v protikladu k současné kvadratické sídlištní zástavbě. Nový vodní areál si vzhledem k unikátní střešní konstrukci a nezvyklým organickým tvarům vysloužil označení pásovec. Vyrůstal dva roky, z původně zamýšleného školního bazénu se projekt postupně rozrostl v dvoupodlažní objekt s řadou wellness aktivit. Město Brno tak získalo první aquapark na svém území, do jehož výstavby investovalo celkem 211 milionů korun.

„Vodní infrastruktura byla v Brně zanedbána a toto je první krok ke splacení dluhu občanům,“ uvedl brněnský primátor Roman Onderka. Konstrukční řešení vstupu je propojením ocelových a železobetonových nosných prvků v kombinaci s montovaným pláštěm fasády. Hlavní nosnou konstrukci bazénové haly tvoří organická struktura kombinovaných vazníků z lepeného dřeva a oceli. Fasádu v jednotném rastru tvoří dřevěné obkladové panely v kombinaci s celoproskleným pláštěm jižní stěny bazénové haly, prostor bazénové velkoplošné haly je opláštěn tmavě šedým titanzikovým plechem.

#####Pro rekreaci i plavecké závody

Areál nabízí návštěvníkům dvě hlavní vodní plochy: rekreační bazén s divokou řekou, masážními tryskami, chrliči či vodním hřibem a 25metrový plavecký bazén se šesti drahami. Plavecká „pětadvacítka“ se vyznačuje zvláštní technologií - bazén totiž není zapuštěn v zemi, ale visí ve vzduchu a je pouze podepřen betonovými sloupy. „Budou ho využívat nejen kondiční plavci, ale také sportovní oddíly. Odpovídá všem předepsaným standardům pro pořádání plaveckých závodů,“ uvedl Roman Onderka.

Mezi nabízenými službami a atrakcemi je například vířivka, dětské brouzdaliště, 90metrový tobogan, posilovna, sauna či restaurace. Speciální prosklená vyhlídka uprostřed haly navíc zajišťuje maximální bezpečnost - umožňuje plavčíkům kontrolu všech míst areálu. A pokud vysvitnou sluneční paprsky, návštěvníci si je mohou vychutnat na střešní vyhlídkové terase s menším venkovním bazénem o rozměrech 12 x 8 metrů. Do spádové oblasti aquaparku, který má okamžitou kapacitu kolem 240 lidí, patří asi čtyřicet tisíc obyvatel přilehlých městských částí.

*

Uherské Hradiště bude mít aquapark v září

Aquapark v Uherském Hradišti, jehož stavba začala loni na podzim, bude dokončen nejpozději do letošního 30. září. Informoval o tom starosta Libor Karásek. Venkovní část areálu měla být původně otevřena už v létě. Radnice však vyhověla žádosti zhotovitele, brněnské společnosti Unistav, a dohodla se s ním na posunu termínu. Náklady na výstavbu aquaparku činí zhruba 250 milionů korun. Aquapark vzniká přestavbou stávajícího krytého koupaliště s venkovním bazénem.

Krytý bazén bude sloužit kondičnímu plavání, zájmovým organizacím, školám a plavání kojenců. V areálu bude i takzvaný zážitkový bazén, věž pro dva tobogany, wellness centrum, čtyři sauny a terasa. V jedné polovině venkovního padesátimetrového bazénu vznikne šest plaveckých drah, druhá část bude věnována zábavě. Venku bude také bazén s vyhřívanou vodou. *(čtk)*

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video