Celková hodnota realitního trhu dosahuje částky 160 miliard korun | E15.cz

Celková hodnota realitního trhu dosahuje částky 160 miliard korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost RE/MAX si nechala vypracovat studii, která mapuje český realitní trh jak z pohledu velikosti a složení trhu, tak i z pohledu pozice jednotlivých realitních kanceláří a spotřebitelských preferencí. Z výsledků studie vyplývá, že celková hodnotová velikost realitního trhu je 160 miliard korun.

Ve srovnání s rokem 2009 se jedná o devítiprocentní pokles, tehdy celkový trh činil 175 miliard korun a v roce 2008 činila hodnota dokonce 185 miliard korun. V roce 2008 měly realitní kanceláře 54procentní podíl na celkovém objemu realitního trhu, který činil 185 miliard korun. V roce 2009 byl podíl realitních kanceláří stejný jako v roce 2008, ale celkový objem trhu poklesl na 175 miliard. V roce 2010 činil celkový objem realitního trhu zmíněných 160 miliard a realitní kanceláře měly 52procentní podíl. Celkový obrat realitních kanceláří činil v roce 2008 3,42 miliardy korun. V roce 2009 došlo k poklesu o pět procent na 3,26 miliardy a v roce 2010 byl pokles největší, dosáhl 16 procent a obrat tak činil 2,75 miliardy korun.

#####Opatrnost lidí vůči realitkám zůstává

I když dochází k pozitivnějšímu vnímání kvality služeb poskytovaných makléři, stále z minulých let přetrvává vůči realitním kancelářím jistá opatrnost jejich zákazníků. Ti si nejčastěji stěžují na nedostatečnou péči a též nekorektní chování. Nicméně tři čtvrtiny dotázaných ve studii PHD network, která připravila průzkum o vnímání a image značek na realitním trhu, věří a hodnotí certifikaci makléřů, kterou RE/MAX zavedl v srpnu 2009, právě jako pozitivní nástroj zvyšující důvěryhodnost makléřů. Výsledky studie dále ukázaly, že nejznámější značkou na tuzemském trhu je i nadále společnost RE/MAX s nejvyšším počtem loajálních zákazníků, kteří opakovaně využívají služeb této realitní kanceláře.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video