Central Group loni vydělal 650 milionů korun | e15.cz

Central Group loni vydělal 650 milionů korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hrubý zisk developerské skupiny Central Group činil v roce 2009 podle předběžných výsledků 650 milionů korun. Oznámil to většinový majitel firmy Dušan Kunovský.

V roce 2008 měla firma konsolidovaný zisk před zdaněním 789,7 milionu korun. „Loňský výsledek nevnímáme v době hospodářské krize jako neúspěch,“ uvedl šéf Central Group. Pokles zisku způsobil podle výkonného ředitele firmy Aleše Novotného menší obrat a marže. V roce 2009 prodala společnost 933 nemovitostí za 2,9 miliardy korun. O rok dříve to bylo 896 nemovitostí za 3,1 miliardy korun. „Nemusíme si zastírat, že zvýšení prodejů ovlivnily marketingové akce,“ poznamenal Kunovský.

Odborník současnou situaci aktérů na trhu s nemovitostmi příliš růžově nevidí. „Klíčoví hráči působící v sektoru nemovitostí, tedy investoři, finančníci, developeři, stavební společnosti a nájemci, prožívají v současné době náročné období. Jejich vyhlídky do budoucna komplikuje očekávání dalšího poklesu cen nemovitostí,“ komentoval situaci na realitním trhu partner společnosti KPMG Česká republika Bent Walde-Jensen.

#####Další pokles cen bytů se nečeká

Central Group ale v případě nových bytů letos už další pokles cen neočekává. Ve druhé polovině roku dokonce v závislosti na lokalitě počítá s mírným růstem cen přibližně o inflaci. Michal Hrnčíř z realitního týmu advokátní kanceláře Ambruz & Dark je však v dalších výhledech opatrný. Případný obrat prý bude záviset také na tom, jak dlouho budou spotřebitelé spoléhat na další možný pokles cen nových bytů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video