Centrum Prahy bude patřit folkloru | E15.cz

Centrum Prahy bude patřit folkloru

Folklorní soubory z celého světa se zúčastní festivalu Dance 2009 Bohemia a Pražského jarmarku.

Centrum metropole bude od pátku 21. srpna až do konce měsíce patřit folkloru. Nejdříve ulice Starého Města zaplní účastníci folklorního festivalu Dance 2009 Bohemia. Tři dny na to, od 25. do 30. srpna, se tanečníci a soubory představí na Pražském jarmarku.

„Letos se festivalu zúčastní třináct souborů,“ uvádí pořadatel Dance Bohemia Jiří Pokorný. Festival je specifický tím, že jeho účastníci nejsou nijak omezení věkem. „Sdružuje folklorní tanečníky z různých zemí a zároveň spojuje rozdílné generace. Některé soubory se dají označit za seniorské, jiné soubory jsou velmi mladé,“ říká Pokorný. Zajímavostí letošního ročníku je podle něj vystoupení amerického souboru Hui Hula o na Pu´u i ka Noe, který představuje polynéský folklor.

Program se uskuteční na Ovocném trhu a následně na Staroměstském náměstí. Tam tanečníky z Bohemia Dance v úterý 25. srpna vystřídají folklorní soubory z Pražského jarmarku. Dorazit by mělo až třicet souborů z celého světa i z Česka.

„Hlavním doprovodným programem bude krojovaný průvod, který se ve středu 26. srpna vydá ze Staroměstského náměstí přes Celetnou a Můstek na Ovocný trh,“ podotýkají pořadatelé.

Kromě lákadla pro turisty slouží folklorní přehlídky návštěvníkům i obyvatelům hlavního města k tomu, aby se seznámili nejen se zahraniční, ale také se staročeskou kulturou. „Hlavně ať podobná tradice nevymře, musíme myslet na naši historii,“ říká třiasedmdesátiletá Milena Doležalová z Braníka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.