Češi si ze Švédska vezou stříbro i hrozivý debakl | e15.cz

Češi si ze Švédska vezou stříbro i hrozivý debakl

Jako vosy. Denis Kokarev pod tlakem dvou Čechů
Jako vosy. Denis Kokarev pod tlakem dvou Čechů
• 
ZDROJ: profimedia.cz

map

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeští hokejisté skončili na Švédských hrách druzí navzdory tomu, že v sobotu utrpěli s Finskem porážku 0:7. Turnaj celkově vyhráli Švédové.

Český tým předvedl ve Švédsku rozdílné výkony. Nejprve sehrál vyrovnaný zápas se Švédy, pak ostudně podlehl Finsku a nakonec jednoznačně porazil Rusko. Vítězství 4:0 zajistilo českému týmu nejen druhou příčku na turnaji, ale i první vítězství nad sbornou v této sezoně.

Čechům se proti Rusku vydařily přesilové hry, skórovali hned ve třech. Podařilo se jim tak odčinit sobotní debakl s Finy a z turnaje si nakonec přece jen odvážejí dobré umístění. Naplnila se tak slova trenéra Aloise Hadamczika, jenž v sobotu po nepovedeném zápase uvedl pro ČTK: „Mužstvo se musí co nejdříve dostat z fyzické i psychické zátěže a koncentrovat na další utkání. Zápas s Rusy může z našeho pohledu zvrátit celý turnaj v dobrý závěr.“

Utkání s Ruskem bylo nejzdařilejší na turnaji. „Spokojenost může být, ale zase bych to nepřeceňoval,“ citoval kouče Hadamczika server hokej. cz. „Potěšilo mě, že jsme se dokázali vrátit k hokeji, který chceme hrát.“

Všechny čtyři týmy zůstávají před posledním turnajem, který se odehraje v Česku, ve hře o celkové prvenství v seriálu Euro Hockey Tour. České hokejové hry se hrají v brněnské hale Rondo od 21. do 24. dubna. Jen deset dnů po skončení turnaje začíná ve Finsku a ve Švédsku letošní mistrovství světa.

Autor: map

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery