Češky získaly Fed Cup. V dramatickém finále porazily Rusky | E15.cz

Češky získaly Fed Cup. V dramatickém finále porazily Rusky

Fed Cup
Fed Cup
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Až závěrečná čtyřhra rozhodla dramatickou tenisovou bitvu českých tenistek s Ruskami ve finále Fed Cupu. Rozhodující třetí bod získaly Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou v souboji s Jelenou Vesninovou a Marií Kirilenkovou. Češky celkově porazily Rusky 3:2 na zápasy. Česko na fedcupový titul čekalo od roku 1988, kdy popáté a naposledy zvítězilo tehdejší Československo.

Český pár Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou porazil v dramatickém finále mezinárodního tenisového duelu Rusky Jelenu Vesninovou s Marií Kirilenkovou ve dvou setech – 6:4 a 6:2.

Hrdinkou fedcupové jízdy týmu kapitána Petra Pály se stala světová dvojka Petra Kvitová, vítězka šesti svých dvouher v letošním ročníku. Ve finále proti Rusku nejdříve zdolala Kirilenkovou a dnes vydřela výhru nad Světlanou Kuzněcovovou.

O triumf českých tenistek se zasloužilo nejen finálové kvarteto Kvitová, Lucie Šafářová, Hradecká a Peschkeová, ale také Barbora Záhlavová-Strýcová s Ivetou Benešovou, které vyhrály rozhodující čtyřhru v semifinále v Belgii.

„Hrály jsme skvěle, výborně a jsme strašně šťastné, že máme ten pohár. Jako tým jsme byly famózní a děkujeme fanouškům,“ řekla Peschkeová v televizi. „Je to neuvěřitelné, skoro nemůžu mluvit,“ přidala se Hradecká a zakřičela s přitakáním ostatních hráček: „Stejně jsme říkaly, že tu mísu dovezeme domů!“

Zápas dospěl k rozhodující čtyřhře po dvou výhrách Kvitové, na kterou nenavázala Šafářová. Ta nezískala set proti Kuzněcovové ani proti Anastasii Pavljučenkovové.

Petra Kvitová, Fed Cup Autor: CTK

Ve čtyřhře táhla český pár Hradecká odvážnými údery, zatímco zkušenější Peschkeové se oproti zvyklostem zpočátku nedařilo na síti. První o podání přišla za stavu 2:2 Hradecká a brejkboly v šesté hře Češky ještě promarnily. Na druhé straně byla nebezpečnější Vesninová, hrající často agresivně po lajnách.

Nadšeně bojující Hradecká strhla Peschkeovou, díky čemuž nastal obrat. Čtyři hry v řadě a kiks Vesnivové při třetím setbolu posunuly první set Češkám.

V druhé sadě pokračovaly Češky v jistém výkonu, dobře podávaly a doplňovaly se na síti. Ve čtvrté hře vzaly podání Vesninové a brejk Hradecká i jedním ze svých es potvrdila zvýšením na 4:1.

O dvě hry později se Kirilenková pokusila zastrašit Hradeckou, na kterou napálila return a míč se o českou hráčku otřel. Rozjeté české duo se ale nenechalo rozhodit a nekompromisními voleji dokráčelo pro triumf.

Poslední game se hrál při podání Vesninové. Peschkeová i Hradecká postupně nevyužily tři mečboly, ale při čtvrtém dala Hradecká nechytatelnou ránu. Všechny hráčky i členové realizačního týmu si na oslavu triumfu zatancovali na kurtu kolečko.

České tenistky dopadly ve finále týmové soutěže lépe než tenisté. Tomáš Berdych a spol. hráli o titul v Davisově poháru předloni a ve Španělsku na „salátovou mísu“ nedosáhli.

Finále tenisového Fed Cupu v Moskvě:

Rusko - ČR 2:3

Kirilenková - Kvitová 2:6, 2:6, Kuzněcovová - Šafářová 6:2, 6:3

Kuzněcovová - Kvitová 6:4, 2:6, 3:6, Pavljučenkovová - Šafářová 6:2, 6:4

Kirilenková, Vesninová - Hradecká, Peschkeová 4:6, 2:6.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video