Dřevostavby: Jak vypadá moderní dřevěná architektura? | e15.cz

Chatky, rodinné domy i veřejné stavby: jak vypadá moderní dřevěná architektura?

Petra Jansová

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejenom rodinné domy, ze dřeva se běžně ve světě staví i veřejné objekty. Nejnovější české i zahraniční realizace těchto obydlí představí Salon dřevostaveb. Prohlédněte si některé z nich.

Salon ukáže, že moderní dřevěná architektura se neomezuje jen na rodinné domy, ale má své místo i mezi veřejnými a komerčními budovami, včetně těch vícepodlažních.

„Zatímco v jiných evropských zemích už je běžné pro veřejné budovy využívat dřevo a vytvářet tak příjemné prostředí pro jejich uživatele i zaměstnance, v Česku a na Slovensku jde zatím o výjimečné případy,“ dodává architekt Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb, který jej založil v roce 2005.

Do výběru výstavy se mimo jiné dostala i dostavba mateřské školky ve Všetatech-Přívorech od studia Prodesi/Domesi nebo trojpodlažní loděnice, kterou v Bratislavě postavilo studio OFFICE110. Dřevostavby pro bydlení představí liberecké studio MJÖLK ARCHITEKTI anebo slovenští architekti TOITO.

Výstava, která se koná 13. a 14. března v holešovickém VNITROBLOCKu,  ukáže na velkoformátových fotografiích 38 zásadních staveb z Česka a Slovenska.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video