Chystají se k zimnímu spánku | E15.cz

Chystají se k zimnímu spánku

Motory endur utichly. Populární seriál crosscountry JBR Cup zná své vítěze. Poslední.

Kameny, bláto, krkolomné sjezdy, výjezdy. S tím vším se museli vypořádat aktéři posledního dílu populárního seriálu terénních motocyklových soutěží JBR Cup. Trať v Maňovicích všechny dokonale prověřila. A určila konečné pořadí letošního měření sil. „Bylo to drama až do konce. Tečka, jak má být,“ mne si ruce hlavní organizátor šestidílného seriálu Jan Benda. Letos se na náročných tratích utkalo 360 jezdců z různých koutů České republiky a sousedního Německa.

V kategorii závodníků s licencí slavil absolutní vítězství Radek Bezděk ze Vstiše před druhým Robertem Meyerem ze Stříbra a třetím Janem Bendou z Klatov. Nejnabitější Hobby kategorii kraloval kdyňský Václav Skřivan, druhé místo vybojoval bolešinský Václav Kovanda a třetí skončil Václav Hambek. Ve skupině Pitbiků a Yuki+ bral zlato Jaromír Michal z Bolešin, stříbro si vyjezdil Pavel Štáhlich z Klatov a bronz Karel Lašek z Kolince. Mezi veterány si nejlépe vedl klatovský František Ferus před dvojicí německých pronásledovatelů Franzem Baumannem a Josefem Meindlem. Je dobojováno. Motory utichly, jezdci endura ukládají k zimnímu spánku. Na jaře je ale zase probudí. Ovšem na rozdíl od populárního seriále JBR Cupu. Ten totiž usnul napořád.

„Letošní, třetí ročník byl posledním. Ale věřím, že motory endur v Pošumaví neutichnou, že se na jaře znovu rozburácí,“ říká Jan Benda. „Založil jsem za Agenturu JBR nástupnický Enduro club Klatovy. A hlavně našel jsem pokračovatele, kteří převezmou štafetu a určitě připraví nové motoristické soutěžení,“ upřesňuje. „Jsem unavený. Byly to tři celoroční maratony. Sice nádherné, ale velice náročné. A je třeba nové krve, nových nápadů,“ vysvětluje Jan Benda, který ale ještě chystá bonbonek na rozloučenou.

„Branně orientační soutěž na starých motocyklech. Pojede se v sobotu 20. listopadu za každého počasí. V dešti nebo sněhu. Start i cíl bude v Pačejově-Nádraží,“ prozrazuje pořadatel. Jan Benda ale s motorkami nekončí. Život bez řevu motorů a vůně benzinu si totiž nedokáže vůbec představit. I když nebude motoristické akce pořádat, hodlá své bohaté zkušenosti získané za řidítky silných strojů předávat. „Chci vychovávat jezdce. Založím enduro tým, který bude jezdit po závodech,“ spřádá plány Jan Benda.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!