Čína chystá první samoobslužnou policejní stanici na světě

Takhle si Číňané představují automatickou policejní úřadovnu

Takhle si Číňané představují automatickou policejní úřadovnu Zdroj: VTM.cz

Takhle si Číňané představují automatickou policejní úřadovnu
Takhle si Číňané představují automatickou policejní úřadovnu
3
Fotogalerie

V desetimilionovém čínském Wu-chanu mají nejspíše málo úředníků, podle tamních médií totiž město otevře první samoobslužnou policejní stanici na světě. Namísto unavených důstojníků před koncem směny budou moci lidé dorazit prakticky kdykoliv, stanice totiž bude otevřená 24 hodin denně.

Namísto lidí příchozí přivítá počítač a sken tváře pro identifikaci. Dle dostupných informací a snímků z čínských agentur se nicméně nejspíše nebude jednat o policejní stanici ve formátu, jak ji známe z našich končin, ale spíše o dopravní pobočku, na které příchozí vyřídí nejrůznější formality, možná zaplatí pokutu, a jelikož jsou na snímcích i automobilové trenažéry, možná zde absolvují i některé teoretické zkoušky v rámci řidičského oprávnění.

Čína se již dříve nechala slyšet, že se chce stát lídrem v oblasti umělé inteligence a před ztrátou vedení už varují i někteří američtí byznysmeni. Třeba výkonný předseda Alphabetu Eric Schmidt, podle kterého by se mohla Čína stát jedničkou už velmi brzy, nasává totiž experty z celého světa.