CNN zahájila denní zpravodajskou relaci prostřednictvím aplikace Snapchat | E15.cz

CNN zahájila denní zpravodajskou relaci prostřednictvím aplikace Snapchat

ČTK

Televize CNN v pondělí zahájila denní zpravodajskou relaci The Update (Aktuálně) na populární mobilní aplikaci Snapchat. S cílem přilákat mladší generaci každý den uvede minimálně pět událostí z celého světa.

CNN, NBC a další média vytvářejí více digitálního obsahu, aby přilákaly takzvanou generaci mileniálů, tedy lidí narozených před koncem minulého tisíciletí. Tato generace čerpá informace především ze sociálních sítí.

CNN měla v červenci na počítačích a mobilních telefonech 42 milionů unikátních návštěvníků ve věkové kategorii 18 a 34 let. To z ní dělá už teď jedničku mezi podobně zaměřenými poskytovali, plyne z údajů organizace comScore. Až za CNN je BuzzFeed a New York Times Digital.

Akcie Snap se propadly na minimum. Firma neví, jak na uživatelích vydělat

Nicméně na Snapchatu předstihl CNN kanál NBC. Na této platformě vysílá od července pořad Stay Tuned (Zůstaňte s námi) a už získal přes 29 milionů unikátních diváků, z nich 60 procent je mladších 25 let a přes 40 procent pořad sleduje nejméně třikrát týdně. The Update je prvním pořadem CNN na Snapchatu.

Majitelem aplikace Snapchat je společnost Snap. S jejími akciemi se začalo na burze obchodovat letos 2. března, dosud se jim ale nedaří. Od té doby oslabily asi o 44 procent.

Zápisník Marka Schwarzmanna: O korektnosti

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud