Co je to válka? | E15.cz

Co je to válka?

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotografie elitního vojáka Daniela Hlaváče, který už dvakrát získal cenu na prestižní soutěži Czech Press Photo, jsou k vidění v Domě kultury. Prohlédnout si je bude možné měsíc.

Není sice profesionální válečný zpravodaj, snímky profesionální jsou. Jsou tak dobré, že vyvolávají otázky. I u dětí. „To je válka?“ ptal se můj pětiletý syn, když viděl fotky s pochodujícími vojáky. Daniel Hlaváč mi říkal, že fotí i proto, aby lidem ukázal, že se právě o válku v jejím pravém slova smyslu nejedná. Jenže, vysvětlujte to dítěti. „Co je teda válka?“ naléhá syn. Definice, že to je rozsáhlý stav organizovaného násilí mezi dvěma nebo více skupinami lidí, je mi nanic. Válka je třeba, když nějací cizí lidé chtějí pomoct jiným, kterým někdo v jejich zemi ubližuje. A těm zlým se to nelíbí. Byť to není definice z Wikipedie, na Afghánistán a nejizolovanější okres Azra v provincii Lógar to sedí mnohem víc.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.