CODECO vybuduje v Kazachstánu luxusní byty

Developerská společnost CODECO rozšiřuje portfolio svých projektů i za hranice ČR. Do kazašského města Almaty přináší exkluzivní bytový projekt CZECH TERRACES s 10 luxusními byty ve velkorysých dispozicích v domě s netypickým architektonickým řešením.

Projekt CZECH TERRACES je zasazen do osobité krajiny při úpatí pohoří Ťan-šan v bývalém hlavním městě Kazachstánu Almaty. Nachází se v reprezentativní čtvrti Medeuski na kopci Kok Tobe. „Trh v Kazachstánu prozatím nenabízí luxusní bydlení, proto jsme se rozhodli vyplnit tuto mezeru. Přinášíme komorní projekt, vymykající se tradiční kazašské architektuře. Obyvatelům kromě vynikajícího umístění nedaleko centra a vysoké kvality bydlení nabídne též nádherné výhledy na město i na úchvatnou scenerii kazašských hor,“ říká výkonná ředitelka společnosti CODECO KAZACHSTÁN Zaida Ospanova.

#####Bydlení v těsné blízkosti historického centra

Bytový dům bude stát v těsné blízkosti historického centra a bude obsahovat luxusní bytové jednotky v dispozicích od 120 do 230 metrů čtverečních. Ke každému bytu patří terasa s výhledy na město i na pohoří Ťan-šan. Ke každé bytové jednotce budou náležet dvě parkovací stání, společné prostory disponují například šatnou, prádelnou, recepcí, kolárnou či kočárkárnou. Projekt má vydané územní rozhodnutí, nyní se dokončuje projektová dokumentace. Přípojky k inženýrským sítím budou realizované tak, aby obyvatelé bytů nepocítili občasné zdejší problémy s dodávkou vody či elektřiny.

„V současné době vybíráme generálního dodavatele stavby z České republiky, který bude na projektu částečně spolupracovat s místními subdodavateli. České firmy mají v Kazachstánu obecně dobré jméno. Chceme na tradici české kvality navázat i v oblasti developmentu. Pokud se nám první realizace osvědčí, plánujeme na perspektivním kazašském trhu další aktivity nejen v segmentu rezidenčního bydlení,“ dodává Zaida Ospanova. Stavba by měla být zahájena na jaře letošního roku a její dokončení se předpokládá v létě 2011.

#####Město plné zahrad a parků