CPI Group přebírá majetek maloobchodního portfolia TREI Real Estate | e15.cz

CPI Group přebírá majetek maloobchodního portfolia TREI Real Estate

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost TREI Real Estate Česká republika dokončila prodej portfolia maloobchodních nemovitostí investorské a developerské skupině CPI Group. Transakce zahrnuje devět supermarketů v Česku pronajaté společnostem Penny Market nebo Billa na více než deset let. Oznámila to společnost Colliers International, která zastupovala TREI při jednáních.

Zmíněné supermarkety se nacházejí v Dobříši, Holešově, Holicích, Jablonci nad Nisou, Liberci, Říčanech, Semilech, Tanvaldu a Turnově. Celková pronajímatelná plocha dosahuje 10 900 čtverečních metrů. „TREI úspěšně zhodnocuje portfolio stálých aktiv s cílem investovat do svých projektů VENDO PARK v České republice a na Slovensku,“ říká Björn Fraeb, vedoucí portfolia Management & Business Development TREI Real Estate GmbH (Německo). Dohoda byla právně podporována společností Kinstellar, jednající jménem CPI Group a CMS Cameron McKenna, jednající za TREI v celé due diligence a při vyjednání o právních dokumentech.

„CPI Group získala geograficky diverzifikované portfolio poskytující stálý příjem díky vynikajícím smlouvám s Penny a Billa, které přesahují více než 10 let. Retailové nemovitosti jsou dlouhodobě našim nejsilnějším segmentem a tímto nákupem jsme jej opět podpořili,“ poznamenává ředitel akvizic CPI Group Martin Němeček. „Je to vynikající transakce pro obě strany. Za posledních několik měsíců bylo jen velmi málo transakcí tohoto typu, což podtrhuje atraktivitu dlouhodobého pronájmu, který zajišťuje investorovi zpětný příjem,“ dodává ředitel investičních služeb Colliers Česká republika Chris Sheils.

CPI Group se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991 a patří mezi přední domácí investory a developery. Své investiční aktivity rozvíjí skupina v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, obchodních areálů, hotelového ubytování a logistických center. CPI Group je s 12 700 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Skupina dále vlastní a spravuje přes 500 000 čtverečních metrů obchodních ploch, přes 230 000 čtverečních metrů kanceláří, 18 hotelů a 148 800 čtverečních metrů ploch pro skladování a lehký průmysl.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video