ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk přes 578 milionů korun | e15.cz

ČSOB Pojišťovna loni vytvořila zisk přes 578 milionů korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2011 čistý neaditovaný zisk ve výši 578 milionů korun. Hlavním ukazatelem bylo předepsané pojistné, v němž za rok 2011 překonala hranici 12 miliard korun. Z toho životní pojištění činilo 8,186 miliardy Kč. „Opět se nám podařilo dosáhnout výsledku, který jednoznačně prokazuje sílu ČSOB Pojišťovny a její obezřetnost v investování svěřených prostředků,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

ČSOB Pojišťovna je podle reálného vyjádření předepsaného pojistného třetí největší pojišťovnou na českém trhu. Podle nové metodiky České asociace pojišťoven (ČAP), která do celkového výsledku započítává pouze desetinu reálně dosaženého předpisu v oblasti jednorázově placeného životního pojištění, je výsledek ČSOB Pojišťovny ovlivněn natolik, že vykazováno touto statistikou je pátá na trhu.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí široké spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i největším korporacím. V současné době spravuje téměř milion pojistných smluv. Tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC, 25 % drží Československá obchodní banka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery