CTPark Ostrava se stal domovem pro servisní středisko ABB | E15.cz

CTPark Ostrava se stal domovem pro servisní středisko ABB

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová hala v průmyslovém parku CTPark Ostrava získala významného nájemce. Je jím společnost ABB s.r.o. Na ploše téměř 8 tisíc metrů čtverečních otevřela první centrální servisní středisko pro servis elektrických motorů a robotů v Evropě. Celková výše investice dosáhla 100 milionů korun. Transakci zprostředkoval průmyslový tým společnosti Cushman & Wakefield v úzké spolupráci s týmem společnosti ABB s.r.o.

Hannu Kasi, generální ředitel společnosti ABB s.r.o., uvedl: „Ostravské servisní středisko je jediné tohoto typu v Evropě a svým významem zasahuje i do ostatních kontinentů. Vytváří se zde standardy i nástroje, které jsou následně používány v dalších certifikovaných závodech ABB po celém světě.“

Nová hala byla postavena společnosti ABB na míru. Majitelem parku je společnosti CTP Invest. C&W zastupovali v jednáních nájemce.

„Poptávka po prostorách v Ostravě je v posledních letech stabilní, i když na poměrně nízké úrovni. Koncem loňského roku se pronajaly téměř všechny zbývající volné plochy. To povzbudilo majitele parku k tomu, aby během stavby haly pro ABB postavil ještě další prostory, aniž by do nich měl předem sjednané nájemce,“ říká Jaroslav Kaizr, vedoucí týmu v Cushman & Wakefield.

„Přesto je nabídka volných ploch k okamžitému nastěhování na Ostravsku pořád hodně omezená. Zájemci o pronájem by měli počítat s tím, že haly se budou stavět převážně na míru. Doporučujeme proto zahájit proces hledání nových prostor s dostatečným předstihem,“ dodává Kaizr. CTPark Ostrava má celkovou rozlohu 127 tisíc metrů čtverečních, z čehož volných zůstává momentálně necelých 8 tisíc metrů. K dalším nájemcům parku patří například firmy ITT, Grupo Antolin nebo HP Pelzer.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video