Čtvrtletní zisk Googlu stoupl o tři procenta, analytiky to zklamalo | e15.cz

Čtvrtletní zisk Googlu stoupl o tři procenta, analytiky to zklamalo

Google
Google
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké internetové společnosti Google vzrostl v prvním čtvrtletí zisk o tři procenta na 3,45 miliardy dolarů, což je zhruba 68,6 miliardy korun. Výsledky však zaostaly za očekáváním kvůli poklesu cen za reklamu, růstu výdajů za nové zaměstnance a investicím do odvážných myšlenek.

Bez zahrnutí mimořádných položek zisk firmy na akcii činil 6,27 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou FactSet čekali zisk až 6,36 dolaru. Příjmy se zvýšily téměř o pětinu na 15,4 miliardy dolarů. Po odečtení provizí za reklamu činily 12,2 miliardy dolarů a o zhruba 200 milionů zaostaly za očekáváním.

Mezi spotřebiteli stále více roste zájem o připojení k internetu prostřednictvím mobilních přístrojů, tedy chytrých telefonů a tabletů. To má však negativní dopad na příjmy Googlu z reklamy. Kvůli menší obrazovce je zde reklama levnější než u tradičních osobních počítačů a laptopů. Průměrná cena za reklamu, tedy cena za kliknutí, firmy se tak snížila o devět procent a nižší byla již desáté čtvrtletí za sebou.

Výsledky zahrnují i problémovou divizi mobilních telefonů Motorola Mobility, kterou Google prodává čínské společnosti Lenovo za 2,9 miliardy dolarů. Motorola ve čtvrtletí zaznamenala ztrátu téměř dvě stě milionů dolarů. Divize nevykázala zisk od doby, kdy ji Google před téměř dvěma lety koupil za 12,4 miliardy dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video