Čuprův Rohlík.cz má nového společníka, vstoupila do něj firma Hopi | E15.cz

Čuprův Rohlík.cz má nového společníka, vstoupila do něj firma Hopi

Tomáš Čupr
Tomáš Čupr
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Desítky milionů korun od investorů získal na svůj další rozvoj internetový obchod s potravinami Rohlik.cz. Novým společníkem je logistická firma Hopi, která získá v e-shopu podíl zhruba pět procent. Hopi se mimo jiné zabývá dodávkami zboží do obchodních řetězců. Své podíly navýšily také společnost Bizthusiasm podnikatele Tomáše Čupra a skupiny Enern i Miton.

„On-line prodej potravin je trend, který nejde přehlédnout. Chceme být u toho už nyní, kdy se rozhoduje, jaký podíl na trhu který hráč získá, protože v budoucnost tohoto segmentu hodně věříme,“ uvedl ředitel Hopi Petr Novák.

Získané peníze využije Rohlik.cz na rozvoj logistiky či expanzi do dalších měst. Během července se služba rozvozu potravin rozšíří do Brna, na podzim do dalších velkých měst. Rohlik.cz letos plánuje obrat 400 milionů korun, v roce 2016 by měl překročit hranici jedné miliardy korun.

Čupr dosud vlastnil podle údajů v obchodním rejstříku v projektu Rohlik.cz podíl 41,5 procenta, skupina Enern 40,1 procenta, Miton 11,5 procenta a společnost Benefio 6,9 procenta.

Rozvoz potravin čeká další růst

On-line trh s potravinami v Česku letos podle odhadů vykáže tržby až 5,5 miliardy korun. Loni Češi utratili na internetu za potraviny, včetně alkoholických nápojů a cigaret, 4,3 miliardy korun. Vyplývá to z odhadu společnosti Incoma GfK. Jde však zatím jen o zlomek celkových výdajů za rychloobrátkové zboží.

Na on-line trh s potravinami vstoupil v červnu další e-shop Kolonial.cz, který nabízí rozvážku zboží po Praze a blízkém okolí. Kromě potravin jde o drogerii, dětské zboží a krmivo pro zvířata. Nabízí sortiment 120 dodavatelů.

Od roku 2012 funguje služba Potraviny on-line obchodního řetězce Tesco. Ta je nyní dostupná v sedmi krajích. Počet registrovaných zákazníků nedávno překročil 200 tisíc. Tesco chce službu rozšiřovat do dalších regionů. Na trhu působí i řada dalších e-shopů s potravinami Košík.cz, Potravinydomu.cz, NakupteSi.cz, Myfoodmarket.cz a další

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video