Cyklostezkou podél Baťova kanálu projede denně v průměru 935 cyklistů a bruslařů | E15.cz

Cyklostezkou podél Baťova kanálu projede denně v průměru 935 cyklistů a bruslařů

Martina Žáčková

Po páteřní cyklostezce podél Baťova kanálu, která byla na březích této turistické vodní cesty slavnostně otevřena letos v dubnu, projelo o prázdninách denně v průměru přes devět stovek cyklistů či in-line bruslařů.

Vyplývá to z monitoringu, který od 29. června do 17. srpna provádělo Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě.
Předmětem monitoringu byly dva nejfrekventovanější úseky ve Zlínském kraji – cyklostezka z Napajedel do Otrokovic a z Napajedel opačným směrem na Uherské Hradiště. Sčítač byl umístěn přímo v Napajedlích.
„Celkem v tomto období projelo či prošlo po cyklostezce v obou směrech 46 737 uživatelů – tedy cyklistů, in-line bruslařů i chodců. To je v průměru 935 uživatelů denně. V pracovních dnech denní průměr představoval 816 průjezdů, v „nepracovních“ dnech 1 187. Ukázalo se tak mimo jiné, že nemalé procento uživatelů cyklostezky představují místní obyvatelé, kteří cestují do práce a z práce na kole. Vzhledem k výsledkům sčítání ve dnech volna a také v konkrétních časech ale převažuje rekreační funkce cyklostezky,“ uvedl Jiří Durďák, manažer Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě.
Sčítání bylo prováděno pomocí automatického sčítače francouzské výroby Eco-counter, který funguje na bázi skokové změny teploty a dokáže také odlišit směr pohybu uživatelů. Podle sčítače byl zatím rekordním dnem 1. srpen, kdy po cyklostezce projelo 2 493 uživatelů. O něco více je podle měření frekventovaný směr do Uherského Hradiště, než opačný do Otrokovic.

Autor: Martina Žáčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.