Děkane Růžičko, je nejvyšší čas. Odstupte | e15.cz

Děkane Růžičko, je nejvyšší čas. Odstupte

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jeden den stačil, aby získal miliardář Radovan Vítek dva zápočty a zkoušku od současného děkana Květoslava Růžičky.

Normálním studentům to obvykle trvá dva semestry. „Při pohledu do indexu je jasné, že Vítek do školy nechodil. Provázanost zkoušejících je zcela patrná. Kindlovské křídlo tu poměrně úzce spolupracovalo se současným děkanem Růžičkou,“ komentuje Vladimír Balaš, bývalý děkan z plzeňských práv. Podle něj by měl současný děkan zvážit své setrvání vefunkci. „Jasně na tom díle spolupracoval,“ říká Balaš. Děkan Růžička se takovému nařčení brání.

„Na Vítkově studiu není nic neobvyklého. Za více než třicet let své praxe jsem měl takových případů víc,“ tvrdí. To ale nechápe jeho bývalý student Robert Krejčí. „Zkouška u něj byla peklo. Byl velice arogantní a nepříjemný. Udělat u něj dva zápočty a zkoušku najednou si nedovedu představit, pokud by on sám nechtěl,“ tvrdí Krejčí. „Získat dva zápočty a zkoušku z dvousemestrálního předmětu v jeden den sice neodporuje studijním předpisům, ale je to velmi neobvyklé, výjimečné. U tohoto studenta to však bylo pravidlem, což vzbuzuje silné pochybnosti o poctivosti a řádnosti jeho studia,“ říká Petr Bezouška, bývalý zdejší proděkan pro studijní záležitosti.

Komentářů se zdržuje ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, který Růžičku před volbou podpořil. „Děkan Růžička moji podporu už ztratil. V současné době nechci dění na škole komentovat,“ uzavírá Pospíšil. Odvolat děkana může akademický senát fakulty. Studenti a učitelé z fakulty tam budou volit své zástupce na konci března. V tom současném mají dusud silnou pozici stoupenci Milana Kindla.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video