Depardieu otevře v Moskvě restauraci pod názvem Gérard

Gérard Depardieu

Gérard Depardieu Zdroj: Profimedia.cz

Známý francouzský herec Gérard Depardieu, který má více než rok a půl i ruské občanství, hodlá v říjnu otevřít v Moskvě restauraci. Ponese jednoduchý název Gérard, sdělil herec v rozhovoru pro deník Komsomolskaja pravda. A stravovací zařízení chce otevřít pak i v dalších městech.

„První restaurace, která se bude jmenovat Gérard, se otevře v říjnu,“ řekl Depardieu s tím, že bude nabízet „jednoduchou kuchyni, takovou, jakou má sám rád“. Pokrmy mají být podle ruských a francouzských receptů.

„Doufám, že se nám podaří otevřít také restaurace v Petrohradě a Saransku,“ dodal herec, jehož oficiální ruské bydliště je právě v Saransku.

Depardieu, který vlastní také tři restaurace v Paříži a je znám zálibou v pěstování vína, zároveň nezapomíná ani na své původní zaměstnání. Hodlá prý natočit komedii s producentem Arnaudem Frilleym a také seriál z období druhé světové války.

V listu také hovořil o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. „Věřím v tohoto člověka po politické stránce. Všechno co dělá, dělá pro Rusko,“ řekl herec, který se nicméně vyvaroval toho, aby hodnotil ukrajinskou krizi.