Derby jihu je tady: Drtiči vs. Lvi | E15.cz

Derby jihu je tady: Drtiči vs. Lvi

Na jihu Moravy vyhlížejí fanoušci hokejové derby. Hodonín, který v září v Břeclavi prohrál, má nyní výhodu domácího ledu.

Emoce jsou vítaným kořením, hokej nadoraz samozřejmostí. V hledišti je pokaždé víc fanoušků než jindy. Těch hodonínských i břeclavských.

To je derby. Jižanské derby, Drtiči versus Lvi.

Letošní druhý vzájemný souboj, který je na programu v sobotu v Hodoníně, má jednu zvláštnost. Oranžovomodří, finalisté minulého ročníku, nejsou i přes domácí prostředí jasným favoritem. Důvod? S Břeclaví v tabulce sousedí. To v minulosti nebyl častý jev.

„To nic neznamená. My chceme vyhrát a udržet kontakt se středem tabulky,“ uvědomuje si důležitost zápasu kouč Hodonína Svatopluk Číhal. Muž, který stál ještě v minulé sezoně na hostující lavičce. „Ale nedá se říct, že bych kádr soupeře nějak extra znal, hodně se přes léto změnil,“ nebere to Číhal jako výhodu.

Hodonínu se letos nedaří

Pokud by loni v hodonínském klubu někdo považoval za cíl střed tabulky, označili by ho ostatní za škarohlída. Jenže realita ukazuje, že Drtiči se letos budou pravděpodobně dívat na nejlepší týmy druhé ligy jen zdálky.

„Já to tak neberu. Kdo si přečte soupisku Hodonína, vidí, že jsou hodně silní. Rozhodně silnější než my,“ staví soupeře do role favorita trenér Břeclavi Pavel Nohel.

Postavení v tabulce a hlavně poslední vzájemný zápas ale svědčí o tom, že to není zcela pravda. Na konci září si Břeclavští jako úplní outsideři nevedli. Porazili před svým publikem Drtiče 3:1.

„Je fakt, že zatím jsou za očekáváním. Těžko říct, proč se jim nedaří. Ale nepochybuji o tom, že si s tím Svaťa Číhal poradí. Tu porážku nám budou chtít určitě vrátit,“ přemýšlí Nohel.

Břeclavský kouč svůj trenérský protějšek velmi dobře zná. Číhal ho ještě jako hráče vedl v brněnské Kometě. „Dokonce jsem trénoval v Rosicích i asistenta Konečného. Ale to je minulost,” nepovažuje to Číhal za důležité.

Pro Hodonín mluví dlouhodobé statistiky. Břeclavským se tam vůbec nedaří. Loni dostali dokonce osm gólů. „To byla pěkná nálož,“ vzpomíná kapitán Lvů Jiří Sedláček na porážku 2:8. Pochybuje ale, že by se mohla opakovat. „Máme jiný tým, přišlo hodně nových kluků. Bude to stoprocentně vyrovnanější,“ věří Sedláček.

Oba týmy vědí, že základem úspěchu bude pevná defenziva. To je ale, zdá se, problém především u domácích. Od začátku roku totiž nenašli stabilní gólmanskou jedničku. „Nedá se nic dělat, kdo bude v bráně, musí to zvládnout. Ale třeba takový Žůrek, který chytá za Břeclav, by se nám hodil. Uvidíme, třeba se domluvíme,“ říká v nadsázce Číhal.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!