Designové bydlení na venkově

Developerská skupina Crestyl a Barbora Škorpilová z architektonického a designérského studia Mimolimit zahájily spolupráci na rezidenčním projektu Zámecké zahrady. Kromě architektonického návrhu rodinných domů navrhlo studio Mimolimit i celkový koncept řešení ulic a veřejných prostor.

Zámecké zahrady se nacházejí v obci Vysoký Újezd na dohled od Prahy. V rámci projektu buduje developerská společnost Crestyl kolem nově vznikajícího golfového hřiště pozemky pro rodinné domy s kompletním zasíťováním, infrastrukturou, zahradami a novou občanskou vybaveností.

#####Prioritou citlivý přístup

„Při návrhu nové výstavby jsme měli stále na paměti jak původní charakter místa, tak obrovskou zodpovědnost, kterou architekt i developer mají v případě, kdy vstupují „na zelenou louku“ vedle původní výstavby,“ říká architektka Barbora Škorpilová. Podle jejích slov lokalita, jako je Vysoký Újezd nepotřebuje žádné extravagance, nestaví se tady ani žádné nové městečko. „Prostě velmi pokorným, přiměřeným způsobem rozvíjíme stávající krajinně-obytnou strukturu - v tom nejlepším slova smyslu,“ vysvětluje Škorpilová přístup, který zvolila při plánování návrhu domů i celkového konceptu řešení ulic a veřejných prostor tak, aby navazoval na původní zástavbu a okolní krajinu.

#####Cílem je příjemná zástavba

„Naším cílem je vybudovat příjemnou mimoměstskou zástavbu, která nabízí dostatek životního prostoru pro nerušené a komfortní bydlení s možností relaxace v přírodě a přitom nedaleko hlavního města,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl. Podle jeho slov nabízí projekt koncept, který na českém realitním trhu představuje naprosto nový přístup k bydlení. „Detailně se zabýváme konceptem ulic a veřejných prostor - nově vznikající ulice jsou tvořeny jako klidové zóny s alejemi stromů po obou stranách komunikace, zajímavými prvky osvětlení, okrasnými velkými květináči a jinými architektonickými detaily,“ dodává Koleilat. Studio Mimolimit navrhlo pro projekt Zámecké zahrady dva základní typy domů, které se mohou snadno obměňovat, dokonce navzájem kombinovat a na jednotlivých parcelách mohou být různě situovány. Každý z domů, vytvořený exkluzivně pro majitele pozemků v Zámeckých zahradách, je tvořen kombinací kamene a dřeva s tradiční sedlovou střechou jako hra materiálů, principů, měřítek a forem uprostřed jednoduché a funkční kompozice. Domy jsou řešeny tak, aby byly energeticky úsporné.

#####Bydlení s výhledem na golf