Do Mostu s pokorou, říká kouč | E15.cz

Do Mostu s pokorou, říká kouč

Pavel Loněk

FK Třinec gól nedal. SK Kladno vstřelilo dva. Přesto nevyhrálo. Ve fotbale se totiž občas střílejí góly do vlastní branky. A to se podařilo Davidu Zoubkovi.

Třinec po pěti kolech připomínal boxera po knockoutu. Kdysi slavné mužstvo se bálo na spodku tabulky a trenér Zdeněk Dembinný rezignoval.

„To mě nepotěšilo. Nový trenér vždy přinese nový impulz a hráči se budou chtít předvést,“ předvídal kladenský kouč Miroslav Beránek.
Předpoklady, že se Třinec zakope a ve fotbalové Maginotově linii bude úporně bránit, se nesplnily.

Beneš: Do pátého místa

„Překvapili nás. Hráli svěží, živý, aktivní fotbal. Asi z nich spadla nějaká psychická deka,“ řekl po zápase Beránek s tím, že Kladno chtělo potvrdit vítězství v Karviné, což se nepodařilo. „V prvním poločase jsme byli zbrklí, útočné akce jsme řešili uspěchaně, chyběl klid,“ vysvětlil trenér.

Kladno mělo řadu pohledných akcí, ale v koncovce končilo. Většinu útoků táhl David Zoubek, byl to jeho zápas. S plusovým i záporným znaménkem. „Všechno mohl rozhodnout sám, dal smůlovatý gól za soupeře, krásnou střelou otřásl břevnem, vymýšlel útočné akce, které jsme měli lépe vyřešit. Musím ale přiznat, že remíza 1:1 asi zápasu odpovídá,“ řekl Beránek.

Zápas viděl i bývalý kladenský stoper a hvězda týmu Vít Beneš. V Jablonci zatím šanci nedostal. „Diváci mohli být spokojení. Hrálo se nahoru dolů. Myslím, že Kladno hrálo dobře a mělo by, podle kvality složení kádru, hrát do pátého místa v tabulce,“ řekl Beneš.

Do Mostu jede příští týden tým s pokorou a respektem. Tato slova použil trenér Beránek. „Hráči se přesvědčili, že hrát doma a venku není velký rozdíl. Nebudeme to rozlišovat a chceme hrát dál svou poctivou hru,“ řekl.
Hraje se 11. září na hřišti v Souši, protože stadion Mostu se propadá.

Autor: Pavel Loněk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!