Do pražské O2 areny se příští rok vrátí švédští Roxette | E15.cz

Do pražské O2 areny se příští rok vrátí švédští Roxette

Roxette
Roxette
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pražské O2 areně vystoupí 21. května příštího roku švédské duo Roxette. Marie Fredrikssonová a Per Gessle v metropoli představí své hity v rámci turné The XXX Anniversary Tour, během jehož evropské části na oslavu 30. výročí vzniku skupiny v roce 2015 odehrají 29 koncertů v 18 různých státech.

„V současné době Roxette plní arény plné jásajících fanoušků v Rusku, Pobaltí a ve Finsku. Po dokončení této koncertní série v listopadu tohoto roku Roxette opět vyjedou na turné v únoru 2015, přičemž turné odstartují v Austrálii a na Novém Zélandu. Jeho evropská část bude zahájena 10. května v Miláně, o jedenáct dní později pak Roxette vystoupí v pražské O2 areně,“ uvedl za pořádající agenturu Live Nation Petr Novák.

Předprodej vstupenek na pražský koncert v cenách od 1090 do 1490 korun bude zahájen 12. listopadu.

Fredrikssonová a Gessle spolu vystupují už od poloviny 80. let. Skupina Roxette, považovaná za nástupce legendární čtveřice ABBA, zavítala do České republiky poprvé v roce 2001. Záhy poté našli lékaři zpěvačce Fredrikssonové nádor na mozku. Skupina se poté na několik let úplně odmlčela.

Melodické skladby Roxette mají v tuzemsku velký úspěch. Album Charm School bylo v únoru 2010 ihned po vydání na prvním místě domácího žebříčku nejprodávanějších alb.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video