Dovolená nebude, říká gólman | E15.cz

Dovolená nebude, říká gólman

Monika Gordíková

I v další sezoně bude jedním z dvojice brankářů HC Litvínov Jaroslav Hübl.

Litvínov / Usměvavý chlapík přijel na rozhovor na minutu přesně. Jako místo si vybral cukrárnu nedaleko zimního stadionu.

Jaká byla minulá sezona?

Úspěšná. V základní části jsme dosáhli na třetí místo. Dvakrát jsem byl v širší nominaci reprezentace. Také moje mise v Davosu dopadla dobře. Jedinou kaňkou bylo brzké vypadnutí z play-off.

Jaké je to ve Švýcarsku a v Davosu konkrétně?

Ta země se mi moc líbí. Pravidelně tam v létě jezdíme s týmem na turnaj. Švýcarsko mě uchvátilo. Davos je malé město, kde to žije hlavně v zimě. Tamní hokejová soutěž je vyrovnaná, rychlejší a taky důraznější.

Nebyla možnost, že byste tam po sezoně přestoupil?

Nejdřív jsem měl zůstat do konce ročníku, ale to bylo zamítnuto. Tak chtěli, abych zůstal do konce ledna, jenže to Litvínov taky zavrhl. Pak mě požadovali na prosinec pro Spengler Cup, ale to se tady hraje hodně zápasů, takže z toho zase nic nebylo.

Nyní probíhá letní příprava. V čem je jiná pro gólmany?

Snažíme se dělat věci s ostatními hráči. V posilovně je to samozřejmě jiné. Nezvedáme věci jako stokilový obránce. Ve druhé polovině přípravy máme víc brankářských tréninků.

Máte od otce úlevy?

Já už ani nevnímám, že to je táta. Trénoval mě vlastně od malička. Jediný rozdíl oproti ostatním je v tom, že mu tykám, což dělají i jiní z kádru.

Jaké bylo nedávné týdenní soustředění v Turecku?

Byli jsme tam už podruhé. Beru to jako zpestření. Přeci jen tady trénovat osm týdnů, to dá zabrat. Třikrát v týdnu trénujete dvakrát denně. Navíc, když je hezky, sil ubývá. Takže to poslouží i trochu k odpočinku a ke stmelení týmu. Sednou si mladí se staršími…

Co děláte ve volném čase?

Teď čekáme rodinu, takže to je naše priorita. Zařizovali jsme pokojíček. Také začínáme stavět barák. Vždycky letím po tréninku hlídat základy.

Už se v kabině mluví o cílech pro příští sezonu?

Ani moc ne, spíš se mluvilo o snižování platů a celkově o krizi, která teď v hokeji je. Chceme hrát do šestého místa, protože pak z toho má profit klub, my prémie a všichni jsou spokojení.

Přemýšlíte o tom, že byste se měl posunout dál? Nebo jste spokojený?

V Litvínově jsem spokojený. Kdybych hrál v Čechách, nerad bych měnil působiště. Tady jsem doma. Možná bych o tom uvažoval, kdyby přišla hodně lukrativní nabídka. Bavili jsme se o tom s agentem. Co se týče příštího roku, chtěli bychom vyzkoušet něco jiného, ale hodně záleží na zájmu.

Kam se chystáte v červenci na dovolenou?

Nikam. Manželka by každou chvíli měla porodit.

Autor: Monika Gordíková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!