Eldorado Starfire kombinoval luxusní prvky s unikátním designem | e15.cz

Eldorado Starfire kombinoval luxusní prvky s unikátním designem

Jan Zajíc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Eldorado Starfire je obytné auto, které zaujme hlavně neobvyklým designem. Podívejte se ale také na to, co ukrývá uvnitř.

Obytné vozidlo Starfire v letech 1987 až 1989 vyráběla americká společnost EMC (Eldorado Motor Corporation) na technickém základě Fordu F-350. K dispozici byly dvě verze, lišící se délkou. Kratší byla dlouhá asi 8,23 metru, delší pak 9,75 metru. Karoserie s obytnou nástavbou je vyrobena ze sklolaminátu.

Vnější design je pak unikátní tím, že netradičně kombinuje klasickou hranatou nástavbu s podivně tvarovanou dlouhou přídí a chromovanými prvky. Toto řešení, inspirované luxusním Lincolnem Continental Mark VII, mělo podtrhnout honosný charakter Starfiru.

O pohon se stará 7,5litrový osmiválec od Fordu, spojený s třístupňovou automatickou převodovkou. Výkon nového vozu se pohyboval okolo 230 koní. Vůz stojí na vzduchovém podvozku.

Eldorado Starfire

Video se připravuje ...

A protože se nedávno objevil jeden exemplář (z roku 1987) na prodej, můžeme využít detailní fotodokumentaci v inzerátu a detailně si prohlédnout interiér - dokonce i formou videoprohlídky.

Zajímavá je už přední část, v níž najdeme například neobvyklý středový panel. Ten je rozdělen na několik částí: nahoře vidíme klimatizaci, pod ní audiosystém s přehrávačem kazet a CD, dále pak panel pro diagnostiku či ovládání vzduchového podvozku a pozoruhodná je také malá obrazovka. Ta by měla promítat obraz ze zadní - couvací - kamery. Vpředu se nacházejí kapitánská sedadla.

Za nimi narazíme na prostor s pohovkou, z níž lze vytvořit lůžko, rozkládacím stolem a dvěma samostatnými sedadly (zřejmě nepůvodními). Je tu také místo pro televizi, v tomto konkrétním kusu však TV už není.

Výbava kuchyně zahrnuje linku, dřez, mikrovlnnou troubu, čtyřplotýnkový plynový vařič, výrobník ledu a lednici. Nechybí samozřejmě různé odkládací prostory.

Za kuchyní se nalézá hlavní obytný prostor se dvěma rozkládacími pohovkami, úplně vzadu se ukrývá koupelna s umyvadlem, toaletou a sprchou. O teplotní komfort se stará klimatizace, hodí se také generátor elektřiny značky Onan.

Exemplář, který je na prodej formou internetové aukce na webu Bring a Trailer, má najeto asi 53 tisíc kilometrů. V dokonalém stavu není, ale stále jde o zajímavé vozidlo, navíc vzácné. Podle dostupných informací nebylo vyrobeno ani 300 těchto obytňáků.

Článek vyšel na webu auto.cz >>>

Autor: Jan Zajíc

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video