Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia a přijede do Prahy | e15.cz

Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia a přijede do Prahy

Ennio Morricone
Ennio Morricone
• 
ZDROJ: Studio Maly

kul

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slavný italský, převážně filmový, hudební skladatel Ennio Morricone přijede po roce opět potěšit své věrné fanoušky. V největší hale České republiky, pražské O2 Aréně, se společně s Českým národním symfonickým orchestrem představí 15. ledna 2016. Připraven bude zcela nový koncertní program, ve kterém nebudou chybět nejznámější skladby italského velikána nejen filmové hudby.

Římský rodák Ennio Morricone tak navazuje na poslední velmi úspěšné turné, které během dvaadvaceti zastávek navštívilo více než sto padesát tisíc fanoušků včetně těch v Praze. V České republice je Ennio Morricone velmi oblíbeným umělcem. Za poslední dva roky se mu dvakrát podařilo vyprodat největší českou halu O2 Arénu. Potřetí se o to pokusí v termínu 15. ledna 2016.

„Představení mé celoživotní práce v různých městech pro posluchače různého věku a různých kultur je neuvěřitelně zajímavá zkušenost. Příští rok budu slavit šedesát let své profesní kariéry, během které jsem složil více než šest set skladeb,“ shrnul Ennio Morricone informace o plánovaném turné během tiskové konference oznamující informace o nadcházejících koncertech. „Pro nadcházející turné jsem připravil zcela nový hudební program. Samozřejmě v něm budou ty nejznámější skladby ze slavných westernů Sergia Leoneho. Mám ale v plánu zařadit i další skladby k filmům, pro které jsem komponoval, a které získaly Oscary,“ anoncuje italský skladatel.

Morricone se proslavil především díky filmové hudbě. Celkem tento šestaosmdesátiletý skladatel složil hudbu k více než pěti stům snímků. Mezi nejznámější patří filmy Tenkrát na západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Bio ráj, Nejvyšší nabídka a seriály Chobotnice nebo Maléna. Nasbíral také mnoho prestižních ocenění, jako jsou Oscar za celoživotní dílo, čtyři ceny Grammy, dvě ceny Evropské filmové akademie a několik ocenění Bafta.

Autor: kul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery