Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia a přijede do Prahy

Římský rodák Ennio Morricone tak navazuje na poslední velmi úspěšné turné, které během dvaadvaceti zastávek navštívilo více než sto padesát tisíc fanoušků včetně těch v Praze. V České republice je Ennio Morricone velmi oblíbeným umělcem. Za poslední dva roky se mu dvakrát podařilo vyprodat největší českou halu O2 Arénu. Potřetí se o to pokusí v termínu 15. ledna 2016.
„Představení mé celoživotní práce v různých městech pro posluchače různého věku a různých kultur je neuvěřitelně zajímavá zkušenost. Příští rok budu slavit šedesát let své profesní kariéry, během které jsem složil více než šest set skladeb,“ shrnul Ennio Morricone informace o plánovaném turné během tiskové konference oznamující informace o nadcházejících koncertech. „Pro nadcházející turné jsem připravil zcela nový hudební program. Samozřejmě v něm budou ty nejznámější skladby ze slavných westernů Sergia Leoneho. Mám ale v plánu zařadit i další skladby k filmům, pro které jsem komponoval, a které získaly Oscary,“ anoncuje italský skladatel.
Morricone se proslavil především díky filmové hudbě. Celkem tento šestaosmdesátiletý skladatel složil hudbu k více než pěti stům snímků. Mezi nejznámější patří filmy Tenkrát na západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Bio ráj, Nejvyšší nabídka a seriály Chobotnice nebo Maléna. Nasbíral také mnoho prestižních ocenění, jako jsou Oscar za celoživotní dílo, čtyři ceny Grammy, dvě ceny Evropské filmové akademie a několik ocenění Bafta.