Erste Group Immorent ČR je Developerem roku | E15.cz

Erste Group Immorent ČR je Developerem roku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Erste Group Immorent ČR se stala Developerem roku na jedenáctém ročníku CIJ Awards, jež uděluje Construction & Investment Journal – přední středoevropský časopis věnující se nemovitostem. Projekty Futurama Business Park a Gemini Office Centre, které Erste Group Immorent ČR developoval, přitom uspěly i v nově vyhlášené kategorii ESSA.

V kategorii Developer roku vyhrál Erste Group Immorent ČR v konkurenci osmi nominovaných developerů, mezi nimiž nechyběly největší firmy v oboru. Tomáš Velemínský, jednatel společnosti, který osobně převzal všechna ocenění, uvedl: „Jsem rád, že trh zaregistroval naše letošní úspěchy, mezi které nesporně patří prodej ukončené první etapy projektu Futurama Business Park a dokončení Lyra Office Building. Ocenění Developer roku proto vnímám jako důkaz schopnosti naší firmy uspět i v období nejistého vývoje trhu a sílícího konkurenčního boje.“

V kategorii ESSA (Environmentally, Socially and Sustainable Award) uspěly oba projekty Erste Group Immorent ČR, které byly na ocenění nominovány. Jak už vyplývá z jejího názvu, projekty se posuzují podle jejich vlivu na životní prostředí, který nejlépe dokumentuje dosažení mezinárodního certifikátu BREEAM, popřípadě LEED. Soutěž v této kategorii vyhlásila Roberts Publishing Media Group, vydavatel Construction & Investment Journal, letos poprvé.

„V oblasti vývoje kancelářských budov je celosvětovým trendem snaha o minimalizaci provozních nákladů. Jednak z hlediska úspory nákladů, ale také z hlediska dosažené kvality pracovního prostředí v konceptu komplexně ekologicky šetrné budovy. Naše administrativní budovy tento trend důsledně sledují. Klademe důraz nejenom na energetickou efektivitu budov, ale také na kvalitu celého konceptu projektu - přístupu k tvorbě pracovního prostředí a ekologicky šetrného provozu budov,“ řekl Tomáš Velemínský.

Důkazem jeho slov je certifikát BREEAM v kategorii Good, který v letošním roce získala první etapa administrativního komplexu Futurama Business Park v pražském Karlíně. Tento certifikát byl Futuramě udělen jako první stavbě v České republice.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video