Eurodražby.cz zrealizovaly nejvíce nedobrovolných dražeb | E15.cz

Eurodražby.cz zrealizovaly nejvíce nedobrovolných dražeb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Eurodražby.cz, český lídr v oblasti nedobrovolných dražeb a jediný dražebník realizující elektronické dražby, provedla v loňském roce celkem 360 nedobrovolných dražeb, což představuje 45 procent ze všech dražeb tohoto typu, které se uskutečnily v České republice. Eurodražby.cz jsou tak s velkým náskokem jedničkou v oblasti nedobrovolných dražeb.

V roce 2010 se v České republice uskutečnilo celkem 785 nedobrovolných dražeb, přitom v roce 2009 jich bylo pouze 150. Důvodem tohoto značného nárůstu je zejména stoupající počet nesplácených hypotečních úvěrů. Eurodražby.cz očekávají, že i v letošním roce počet nedobrovolných dražeb poroste. „Na rozdíl od úvěrových a kreditních společností, které možnosti nedobrovolných dražeb již maximálně využívají, bankovní instituce při vymáhání pohledávek teprve v současné době začínají objevovat možnosti a výhody, které jim nabízejí dražby ve srovnání s exekučním řízením. Předpokládám tedy, že zejména ve druhé polovině roku 2011 začnou i banky ve větší míře využívat dražební systém,“ říká Radim Hasman, člen představenstva Eurodražby.cz.

#####Dražba je nejrychlejší cestou k řešení pohledávek

Tento fakt potvrzuje i Karel Suchý, vedoucí oddělení regionálního centra České spořitelny, se kterou Eurodražby.cz spolupracují již sedm let: „Dražby nemovitostí představují nejrychlejší cestu, jak efektivně vyřešit naše pohledávky. Navíc i cena, za kterou se nemovitost prodá prostřednictvím dražby, je pro nás, ale i pro klienta, velmi často mnohem výhodnější.“ Dražby začínají být stále zajímavější i pro kupující, kteří hledají cestu, jak rychle a bezpečně pořídit nemovitost. „Kupující se nedobrovolných dražeb občas zbytečně obávají. Právně je přechod vlastnictví v dražbě mnohem bezpečnější než klasickou kupní smlouvou,“ ujišťuje Radim Hasman a dodává: „Pokud si zvolí správného dražebního partnera se zkušenostmi a kreditem získaným počtem úspěšných dražeb, je to rozhodně zajímavá cesta, jak nemovitost pořídit.“

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video