Evans si druhým místem v časovce zajistil triumf na Tour | E15.cz

Evans si druhým místem v časovce zajistil triumf na Tour

Cadel Evans
Cadel Evans
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Australský cyklista Cadel Evans skončil druhý v předposlední 20. etapě Tour de France, časovce na 42,5 kilometru, a prakticky si tak zajistil svůj premiérový celkový triumf. Dosavadního lídra Andyho Schlecka z Lucemburska, na kterého před startem ztrácel 57 vteřin, porazil o dvě a půl minuty. Dnešní časovku v Grenoblu vyhrál Němec Tony Martin.

Čtyřiatřicetiletý Evans, který byl v letech 2007 a 2008 na Tour druhý, dnes vyjel na trať se ztrátou 57 sekund na lídra průběžné klasifikace Andyho Schlecka. Lucemburského jezdce nakonec porazil o dvě a půl minuty a převlékl se do žlutého trikotu.

Před závěrečnou nedělní etapou s cílem v Paříži, ve které se tradičně nezávodí, vede Evans o minutu a půl. Za ním se seřadili bratři Andy a Fränk Schleckové a na Tour se tak poprvé v historii postaví na stupně vítězů sourozenci.

Martin porazil Evanse o sedm vteřin a připsal si první etapový triumf na Tour v kariéře. Třetí v časovce skončil obhájce a trojnásobný vítěz Tour Alberto Contador a celkově je pátý. Český cyklista Roman Kreuziger dojel do cíle časovky na 99. místě se ztrátou přes šest minut. V průběžné klasifikaci patří jezdci stáje Astana 113. příčka.

„Asi to z pohledu bojů o čelní příčky dopadlo podle očekávání. Dalo se předpokládat, že Cadel na Andyho dost najede, nakonec ho porazil přesvědčivě. Zajel skvělou časovku a gratuluju mu,“ uvedl na svém webu český cyklista Roman Kreuziger.

Tour de France, cyklistický závod - 20. etapa: Grenoble - Grenoble (časovka jednotlivců na 42,5 km):

1. Martin (Něm.) 55:33
2. Evans (Austr.) -7
3. Contador (Šp.) -1:06
4. De Gendt (Belg.) -1:29
5. Porte (Austr.) -1:30
… 99. Kreuziger (ČR) -6:10

Průběžné pořadí:

1. Evans 88:45:20
2. A. Schleck -1:34
3. F. Schleck (oba Luc.) -2:30
4. Voeckler (Fr.) -3:20
5. Contador -3:57
… 113. Kreuziger -3:00:59

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video