Facebook pro smetánku. V USA odstartovala exkluzivní sociální síť | E15.cz

Facebook pro smetánku. V USA odstartovala exkluzivní sociální síť

Facebook pro smetánku. V USA odstartovala exkluzivní sociální síť
Netropolitan má být Facebookem pro smetánku
• 
ZDROJ: Netropolitan.info

pav

Největší problém sociálních sítí je ten, že se na ně může přihlásit každý. Myslí si to alespoň tvůrci Netropolitanu, nové exkluzivní sociální sítě. Ta láká bohaté lidi, kteří se chtějí sdružovat výhradně se sobě rovnými. Netropolitan potvrzuje svou exkluzivitu i vysokým vstupním poplatkem - kdo chce uživatelský profil, musí zaplatit devět tisíc dolarů.

Duchovní otec sítě a někdejší dirigent a hudební skladatel James Touchi-Peters chtěl stvořit prostředí, kde budou lidé moci prezentovat svůj život na vysoké noze bez obav z kritiky.

Jak potvrdila specialistka na sociální sítě Michelle Lawlessová, James a jiní jednoduše pocítili, že některé aspekty životního stylu boháčů nelze na běžných sítích sdílet bez obviňování ze snobismu nebo jiných odsuzujících komentářů. „Netropolitan je proto navržen tak, aby fungoval jako místo, kde bude uživatel moci psát o poslední evropské dovolené nebo novém luxusním autě zcela beze strachu,“ uvedla Lawlessová.

Exkluzivní klub: 9000 dolarů za vstup, příspěvky pouze v angličtině

Za výlučnost sociální komunity Netropolitanu ovšem zájemce zaplatí nemalé peníze. Zatímco registrace na Facebooku nebo Google+ je zcela zdarma, zřízení profilu na Netropolitanu stojí devět tisíc dolarů (zhruba 191 tisíc korun). „Samozřejmě ne každý si může Netropolitan dovolit, a přesně o tom to je,“ uvedl Touchi.

Tím ovšem podmínky registrace nekončí. Případný uživatel musí být starší 21 let, musí používat své pravé jméno a také uvést pravé bydliště. Příspěvky na síti musí psát pouze v angličtině.

Zájemce se navíc registrací zavazuje k přísné mlčenlivosti - informace získané o jiných uživatelích nesmí nikde mimo komunitu šířit.

Soukromý klon Facebooku

Co dostane uživatel za drahou registraci a řadu pravidel? V zásadě jen klon Facebooku. Podle odhalených screenshotů služba zobrazuje profily, notifikace nebo zprávy velmi podobně. Uživatelé však dostanou navíc cloudové úložiště podobné Dropboxu nebo OneDrivu.

Především však uživatel získá přístup do klidného a privátního prostředí jemu rovných, dušují se tvůrci. „Půjde o čistě soukromou a bezpečnou sociální síť,“ dodává Touchi.

O Netropolitan je zájem od spuštění

Přestože se cena může zdát vysoká, své zájemce si Netropolitan našel prakticky ihned. Už během svého spuštění tento týden v úterý zaznamenala služba tak velký příliv zájemců, že byla dočasně nedostupná. Po dvou dnech fungování registruje Netropolitan řádově stovky uživatelů.

Je třeba dodat, že nejde o první pokus sdružit boháče online. Už v roce 2008 se o to neúspěšně pokoušela síť Social1000. Podobnou exkluzivní službu nabízela v minulosti i aplikace „I Am Rich“.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!