Facebook zablokoval stránku Islám v ČR nechceme. Cenzura, reagoval Konvička | E15.cz

Facebook zablokoval stránku Islám v ČR nechceme. Cenzura, reagoval Konvička

Aktivista Martin Konvička
Aktivista Martin Konvička
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Facebook zablokovala stránku „Islám v České republice nechceme“. Zástupci iniciativy, která vystupuje ostře proti islámu a migraci, mluví o snaze umlčet kritiku a cenzurovat sociální sítě. Iniciativa je obviňována z extremismu a xenofobie. Její představitelé ale šíření nenávisti popírají a tvrdí, že jen odmítají islám a bojují za svobodu slova.

Facebook už stránku iniciativy zablokoval loni v červnu.“Tenkrát se tak stalo na základě pomluv a útoků proislámských aktivistů, ale administrátorům stránky se podařilo společnosti Facebook prokázat, že odpor k ideologii islámu není totéž jako vyvolávání nenávisti vůči jednotlivým věřícím,“ uvedl jeden z představiteli iniciativy a předseda Bloku proti islámu Martin Konvička.

Tentokrát podle Konvičky může být situace vážnější. „Všichni víme o volání řady evropských politiků, včetně německé kancléřky (Angely) Merkelové a českého ministra vnitra (Milana) Chovance, po cenzuře sociálních sítí,“ poznamenal Konvička. Zablokování může souviset s Konvičkovým trestním stíháním. Šéfa Bloku proti islámu policie koncem minulého roku obvinila z podněcování nenávisti.

FB bloknul stránku IVČRN. Z diskuse:"Vážně bychom se měli začít přesouvat na ruský Vkontakte"

Zveřejnil(a) Dominik Feri dne 11. leden 2016

Administrátoři zablokované stránky vzkázali svým příznivcům, že do obnovení facebookové skupiny s nimi budou komunikovat prostřednictvím záložních stránek. „Pokud se někdo domnívá, že rušením diskusních platforem umlčí hlasy občanského protestu, hluboce se mýlí. Za svobodu slova je dnes stejně jako před pětadvaceti lety nutno bojovat,“ uvedl místopředseda Bloku proti islámu Petr Hampl.

Bohumil Pečinka: Konvičkou k nesvobodě

Glosa: Opuštěný Konvička

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video