Fanoušci Apple se dočkali. Firma zahájila prodej nových iPhonů | E15.cz

Fanoušci Apple se dočkali. Firma zahájila prodej nových iPhonů

ČTK

Americká společnost Apple zahájila prodej nových verzí populárních telefonů iPhone, spuštění prodeje přitom na mnoha místech provázely dlouhé fronty. Firma již začátkem týdne uvedla, že objednávky na nové telefony jsou rekordní.

Před prodejnou na tokijské luxusní třídě Omotesando se například shromáždily více než dvě stovky lidí. Někteří skalní fanoušci iPhonů čekali před obchody Applu několik dnů, aby byli mezi prvními majiteli nových přístrojů.

Podobně u prodejny Applu na newyorské Páté avenue se podle agentury DPA dokonce začala tvořit fronta již začátkem září, tedy dříve, než Apple nové telefony představil. Telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus budou ode dneška v prodej v osmi zemích, a to ve Spojených státech, Británii, Austrálii, Japonsku, Portoriku, Hongkongu, Singapuru, Francii a Německu. Za týden se mají přístroje začít prodávat v dalších 22 zemích, Česká republika mezi ně ale nepatří.

Apple představil nové telefony 9. září. Přístroje mají výrazně větší displej než jejich předchůdci. Jsou také rychlejší a jejich baterie mají delší životnost. Firma v pondělí uvedla, že dostala na nové telefony za prvních 24 hodin více než čtyři miliony objednávek, což představuje nový rekord.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!