Festival nabídne jazzové hvězdy | e15.cz

Festival nabídne jazzové hvězdy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do začátku Československého jazzového festivalu zbývají už jen dva týdny.

Stejně jako v předešlých letech nabídne i šestadvacátý ročník přerovského jazzového festivalu kvalitní hudební menu. Kromě špičkových českých a slovenských souborů zavítá do Přerova i světová elita. „V prvním večeru ve čtvrtek 22. října to bude kvarteto Steve Gadd & Friends. Gadd je jedním z nejpozoruhodnějších bubeníků historie jazzu i populární hudby, který disponuje neuvěřitelnou hráčskou technikou,“ předeslal organizátor Rudolf Neuls. Dalším tahákem letošního ročníku je pianista Brad Mehldau, který v Městském domě vystoupí se svým triem v pátek 23. října. „Mehldau je rozpolcenou hudební osobností. Je to improvizátor, milující překvapení a zázrak, který se rodí ze spontánního nápadu,“ podotýká dramaturg festivalu Aleš Benda. Mimořádný sólista, který několikrát triumfoval v anketách časopisu Down Beat, přicestuje společně s kontrabasistou Larrym Grenadierem a bubeníkem Jeffem Ballardem.
V závěrečném koncertu v sobotu 24. října uslyší posluchači soubor, který se teprve nedávno objevil na jazzové scéně pod názvem Joe Lovano Us Five. „Sedmapadesátiletý Joe Lovano přiveze do Přerova hudbu z novinkového alba Folk Art, která je podle odborníků kandidátem na Album roku 2009,“ uvedl Aleš Benda.
Kromě těchto světových jmen se mohou diváci těšit na česko-slovenské muzikanty - Luboše Andršta, Petera Lipu, Slávka Jandu, Terezu Černochovou, Janu Koubkovou a další. Ti vystoupí nejen v Městském domě, ale také v přerovské restauraci Pivovar.

PROGRAM ČESKOSLOVENSKÉHO JAZZOVÉHO FESTIVALU 22. - 24. října 2009 MĚSTSKÝ DŮM PŘEROV, VELKÝ SÁL

čtvrtek, 22. října ve 20 hodin
Luboš Andršt & Peter Lipa Band ( CZ/SK )
Steve Gadd & Friends ( USA )

after party Slávek Janda & Friends ( CZ )

pátek, 23. října ve 20 hodin Bartoš & Tariška Big Band ( CZ/SK )
Brad Mehldau Trio ( USA )

after party
Pantha Rhei & Jana Koubková ( CZ )

sobota, 24. října ve 20 hodin Cloud Nine Jana Hály ( CZ)
Joe Lovano Us Five feat. Esperanza Spalding ( USA )

after party Yandim Band & Jaya & Tereza Černochová ( CZ )

Slovem provází Aleš Benda

DOPROVODNÁ SCÉNA aneb JAZZ U PIVA

středa 21. října od 17 hodin basový virtuoz & klavír nonstop… P. J. Ryba & The Fish Men, feat. Michal David (CZ)

čtvrtek 22. října od 18 hodin jazz_funk & černý hlas v bílém kostýmu… Jazz Efterrätt (CZ) + Magda Piskorczyk (PL)

pátek 23. října od 18 hodin bluesové narozeniny… Blues Angels (CZ) + Mothers Follow Chairs & hosté (CZ) - 10. Narozeniny + Canned Heat Revival Band feat. Juraj Turtev & Bonzo Radványi Canned Heat Revival Band (SK)

sobota 24. října od 18 hodin jazzové výhonky, skočné funky & blues na konec… Jazzové trio ZUŠ Přerov (CZ) + Cabo Wabo (CZ) + Outsider Blues (PL)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video