Firma Bögl a Krýsl získala miliardovou zakázku | e15.cz

Firma Bögl a Krýsl získala miliardovou zakázku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavební firma Bögl a Krýsl získala další významnou zakázku na dálnici u Varšavy. Od polského podniku DSS převzala tento týden dostavbu dvacetikilometrového úseku A2 mezi Strykowem a Konotopou za 756 milionů zlotých (zhruba 4,4 miliardy Kč). Firma se zavázala, že kvůli mistrovství Evropy ve fotbale zprovozní celý úsek do konce května, tedy před startem evropského šampionátu.

„Naše společnost převezme část prací na úseku C, které měla dosud provádět společnost DSS, která je jako šéf sdružení naším partnerem. DSS ale nestíhá a my jsme se svými pracemi v podstatě hotovi,“ dodala Kateřina Plechatá, mluvčí společnosti Bögl a Krýsl, která už postavila na dálnici 20 mostů. Minulý pátek podepsaly obě firmy a financující banky novou smlouvu s GDDKiA, polským ředitelstvím dálnic a silnic. „DSS se bude plně soustředit na hlavní trasu a Bögl a Krýsl bude stavět příjezdové a příčné komunikace i část dokončovacích prvků, které měla původně zajišťovat DSS. Jde o velký objem silniční práce,“ uvedla.

Firma je jako subdodavatel stavby mostu jedním z pěti účastníků soudního řízení kvůli tragické nehodě ve Studénce, kde se v srpnu 2008 zřítil most před jedoucí vlak. Neštěstí si vyžádalo osm lidských životů, desítky cestujících byly zraněny. V kauze zatím nepadl rozsudek. Loni v listopadu soudce odročil proces na březen. Vyslechnout zbývá ještě řada svědků a doplňovat se budou také znalecké posudky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery