Florbal přitahuje nejvíc dětí | E15.cz

Florbal přitahuje nejvíc dětí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Florbal je asi nejrychleji rostoucí sport. Platí to i v České Lípě. Místní florbalový klub pořádá velké nábory pro chlapce i dívky.

Než dorostou do věku, ve kterém budou hrát za tým dospělých, dočkají se mladí florbalisté z České Lípy pořádné sportovní haly. Město ji chce postavit do dvou let. Zatím florbalové naděje trénují a hrají v tělocvičnách českolipských škol.
Ne příliš atraktivní prostředí ale rozkvětu florbalu evidentně nevadí. „Mezi halovými sporty na Českolipsku už jsme jedničkou. Basketbalu, volejbalu ani házené se teď moc nedaří, a my už máme přes dvě stovky členů,“ říká Štěpán Slaný, manažer českolipského klubu a také člen širšího kádru české florbalové reprezentace.

Klub pořádá nábory

Rodiče, kteří chtějí dát své dítě na florbal, se českolipskému florbalovému klubu hlásí průběžně. Zavolají a ptají se, jak mohou své dítě přihlásit. Klub přijímá kluky a holky do svých řad prostřednictvím velkých náborů.
„Je ti šest až patnáct let? Líbí se ti florbal? Nudíš se? Máš rád soutěže? Chceš najít prima kamarády? Chceš zažít trénink pod vedením reprezentantů ČR?“ to vše hlásá plakát, kterým českolipští florbalisté lákají zájemce na své nábory. „Děláme je nejčastěji po prázdninách a pak v průběhu roku. Letos už jsme jeden velký nábor dělali v lednu,“ popisuje Slaný, jenž reprezentoval Česko na posledním mistrovství světa.
Nováčci v mládežnických týmech českolipských florbalistů si mohou svůj tým, ve kterém budou trénovat a hrát, otestovat. „První měsíc neplatí žádný příspěvek. Po měsíci si s rodiči sedneme a říkáme si, co dál,“ vysvětluje Štěpán Slaný.
Osmiletý Robin Vébr si florbal poprvé zahrál ve škole a vlastně díky ní se i dostal dostal do českolipského klubu, na trénink ho přivedl spolužák ze třídy. „Robin zatím ještě chodí i na tenis, takže se jednou bude muset rozhodnout, čemu dá přednost,“ říká o svém synovi Aleš Vébr.

Trenéři mají licence

Těžko říct, jestli je to výhoda či nevýhoda, ale florbal v České Lípě zatím nemá tak dlouhou tradici, aby se trénování dětských týmů věnovali zkušení trenéři, kteří se věnují výhradně trénování. „Trenéry jsou u nás vesměs stále aktivní hráči z týmů dospělých či juniorů. Snažíme se ale do vedení týmů zapojovat také rodiče,“ říká Štěpán Slaný. Trenéři v klubu mají potřebné trenérské licence a někteří usilují i o vyšší kategorie těchto licencí.
V mládežnických kategoriích má českolipský florbalový klub týmy starších i mladších žáků, družstvo elévů a přípravku. Do florbalového klubu se hlásí především chlapci, ale mezi mladšími žáky, elévy i v přípravce hrají i dívky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video