Ford Mondeo 2.0 Duratorq TDCi 85 kW zvládl na jednu nádrž 2 161 kilometrů | E15.cz

Ford Mondeo 2.0 Duratorq TDCi 85 kW zvládl na jednu nádrž 2 161 kilometrů

Knut Wilthil a Henrik Borchgervink
Knut Wilthil a Henrik Borchgervink
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ford včera oficiálně oznámil poměrně zajímavou zprávu. Dva norští specialisté na úspornou jízdu, jmenovitě Knut Wilthil a Henrik Borchgervink, dokázali ujet s Fordem Mondeo Kombi osazeným naftovým čtyřválcem o výkonu 85 kW celkem 2 161 kilometrů na jednu nádrž. Při objemu nádrže 70 litrů tak vychází průměrná spotřeba na 3,24 l/100 km.

Henrik Borchgervink komentoval svůj úspěch slovy: „Vzhledem k tomu, že v ruské části naší trasy střídalo jedno prudké stoupání druhé a silnice byly poseté velkými kameny i hlubokými výmoly, načež následovalo tisíc kilometrů na mokrých cestách za silného protivětru ve Finsku a Švédsku, je výsledná spotřeba ještě působivější.“ Trasa norské dvojice vedla z ruského Murmansku, přes norské Oslo až ke Göteborgu.

Ford Mondeo Kombi s motorem 2.0 Duratorq TDCi nabízí výkon už zmíněných 85 kW a maximální točivý moment 270 Nm. Oficiální tabulkové údaje slibují kombinovanou spotřebu na úrovni 5,3 l/100 km, mimoměstský provoz by se měl pohybovat kolem 4,6 l/100 km. Maximální rychlost úsporné verze rodinného kombi činí 187 km a zrychlení0 z nuly na 100 km/h zvládne za 11,4 s.

Ford Mondeo 2.0 Duratorq TDCi 85 kW Autor: Autorevue.cz

Autor: Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video