Fotbalisté Hradce se zachránili | e15.cz

Fotbalisté Hradce se zachránili

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalisté FK Jindřichův Hradec 1910 měli jako nováček krajského přeboru jediný cíl. Zachránit se. Dvě kola před koncem soutěže se jim to podařilo.

Pánové. I když je už rozhodnuto, jdeme do toho naplno. Jako kdybychom hráli o záchranu,“ snažil se trenér Jindřichova Hradce Marek Černoch v sobotu po poledni nabudit své svěřence před utkáním v Písku s místním béčkem. Dopolední domácí prohra Bavorovic s Hlubokou ale rozhodla, že se jindřichohradečtí fotbalisté zachránili. Hradečtí se chtěli s letošním ročníkem soutěže rozloučit důstojně a neskončit těsně nad pásmem sestupu. Díky jistotě udržení mohli hrát už bez nervozity a v klidu. Ale na hřišti to tak nevypadalo. „Přišlo mi, že kluci byli dneska jako chcíplí a otrávení,“ všiml si kouč Černoch.

Zahazovali příležitosti Stejně jako v průběhu celé sezony dopláceli fotbalisté Hradce na neproměňování šancí. Jejich koncovka byla žalostná. Hráči si dávali navzájem přednost a zahazovali nadějné gólové příležitosti. Nedařila se ani jindy pověstná kombinační hra, Hradečtí zkazili spoustu jednoduchých přihrávek. O osudu utkání nakonec rozhodla jediná povedená akce domácího celku a rezerva Písku uhájila těsné vítězství 1:0. „Předváděli jsme kvalitní fotbal. Ale někdy na úkor jednoduchosti a účelnosti,“ uvedl trenér Černoch. Cesta za záchranou nebyla pro nováčka jednoduchá. Mužstvo střídalo dobré výkony s horšími. Situace na konci tabulky byla dlouho vyrovnaná. Zlom nastal paradoxně po domácí prohře s Jankovem. „Ještě deset minut před koncem jsme vedli. Ale hosté dokázali v deseti výsledek otočit,“ zavzpomínal Černoch. Kluky prohra nakopla a uvědomili si, o co hrají,“ dodal. Důležitým krokem k záchraně bylo vítězství v Prachaticích. „Během půlhodinky zlikvidoval gólman Hulík soupeři čtyři tutovky a tím nás nastartoval,“ zavzpomínal hradecký kouč.

Posily pomohly

Týmu na jaře prospělo doplnění kádru. Nový vítr s sebou do kabiny přinesli odchovanci hradeckého fotbalu útočník Filip Kapias a gólman Jakub Hulík, kteří přišli z českobudějovického Dynama. „Nijak výrazně jsme to neoživili. Možná jsme tomu dodali malou jiskru,“ prohlásil skromně devatenáctiletý Filip Kapias, který strávil v Českých Budějovicích čtyři roky. Střelecky sice ze začátku tápal, dařilo se mu hlavně ke konci sezony. Krumlovu dal dva a Prachaticím jeden gól. Ale s návratem do Českých Budějovic už nepočítá. „Nemám tak velké ambice. Poznal jsem, jak to jinde chodí,“ naznačil své plány student třetího ročníku zdravotní školy se zaměřením na sportovní a rekondiční masérství. Výraznou posilou byl i o rok starší gólman Jakub Hulík. Na podzim se zkoušel prosadit do kádru divizního Tábora. Ale neuspěl a hledal, kde by uplatnil své dovednosti. Proto s radostí kývl na nabídku Hradce a přišel na půlroční hostování. „Dost jsme se sice natrápili, ale kluci udělali během jara velký pokrok. A to je pro mě motivující,“ pochválil ctižádostivý brankář spoluhráče. Nadějný gólman má sice v Českých Budějovicích platnou smlouvu, ale zvažuje prodloužení angažmá u Vajgaru. „Chci chytat. A ne jenom sedět na lavičce,“ vysvětlil. Oba fotbalisté by měli zůstat v Hradci i příští rok. Mužstvo Jindřichova Hradce možná zaplatilo v letošním ročníku nováčkovskou daň. Soupeři ho výrazně nepřehrávali. Na jaře prohrálo šestkrát o gól. Perspektivní kádr bude o rok zkušenější. „Přál bych si, aby ta příští sezona už byla o poznání klidnější,“ oddechl si Černoch.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery