Žižkov 2.0: Od kanceláří Deloitte po terasu Radost a bar Smutek | E15.cz

Fotostory od kanceláří Deloitte po terasu Radost a bar Smutek: Žižkov se mění v moderní čtvrť

Michael Tomeš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jeden den ve čtvrti, která se dynamicky mění. Nové kanceláře, nové byty, nový development včetně pokusů vdechnout život opuštěným místům veřejného prostoru. Prohlédněte si podzimní Žižkov zachycený objektivem fotografa E15 Michaela Tomeše.

Žižkov kolem stanice tramvají Husinecká, náměstí Winstona Churchilla - mezi křižovatkou u Bulhara a hlavním nádražím a stadionem fotbalové Viktorie Žižkov nebyl donedávna příliš vzhledným místem. 

Není ani teď, ale náznaky toho, že jednou bude líp, tu jsou. Lokalita je jednou z možná nejvytíženějších v Praze vůbec. Přes deset tisíc studentů Vysoké školy ekonomické sem pět dní v týdnu chodí na svá cvičení a přednášky. Od léta se tady plně zabydlelo 1100 zaměstnanců poradenské společnosti Deloitte. Chystá se sem přestěhovat také centrála sázkové kanceláře Fortuna, nové byty s výhledem na město jsou jedny z nejvyhledávanějších v Praze. Mění se Dům odborových svazů, přilehlé kavárny, hospody a podniky.

Přijměte pozvání na procházku po nové identitě probouzející se pražské čtvrti, která třeba jednou dosáhne současných kvalit Holešovic nebo Karlína. 

Autor: Michael Tomeš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery