Frais vyhrožoval Hyjánkovi. Končí v ODS | E15.cz

Frais vyhrožoval Hyjánkovi. Končí v ODS

Nad odvolaným ředitelem hodonínské zoo se opět stahují mraky. Na veřejnost se totiž dostala nahrávka, na které Miroslav Frais mluví o tom, že má známosti mezi nájemnými vrahy. Hodonínská ODS ho kvůli tomu vyloučila.

Členové místního sdružení ODS Fraise vyloučili včera v odpoledních hodinách. Pro jeho odchod ze strany hlasovala nadpoloviční většina členů.

Záznam Fraise usvědčuje z toho, že má známosti mezi nájemnými vrahy, které chtěl poslat na svého nástupce Jaroslava Hyjánka. Na nahrávce kritizoval také hodonínskou starostku Milanu Grauovou.

„Považuji to za nevhodné chování. Pokud se prokáže, že nahrávka je pravá, takový člověk nemá v politice co dělat,” řekla starostka.

V nahrávce Frais tvrdí, že Jaroslavu Hyjánkovi hrozí nebezpečí. Ten je po odvolání Fraise dočasně pověřený vedením hodonínské Zoo. Případ je o to šokující, že Hyjánek žije s Fraisovou dcerou.

„Říkal jsem Hyjánkovi, ať nechá té šikany vůči mně. Jestli toho nenechá, zle se mu povede,” říká Frais na nahrávce.

Popisuje na ní i to, že mu nájemní vrazi nabídli své služby. „Oni normálně vraždí. Lámou čelist a tak. Nabídli mi to. Byli se tady na něj už podívat. A teď mi volali a ptali se mě, jestli to platí. A Hyjánek seděl zrovna vedle mě,” mluví Frais na nahrávce.

„Ptali se mě, jestli jsem spokojený s minulým výsledkem. Říkám, ano děkuju, perfektní. A já na to, že to srovnám a že mám pro ně další kšeft,” říká Frais na záznamu.

Vyjádření Miroslava Fraise k této nahrávce se Sedmičce získat nepodařilo. Nezvedá totiž svůj mobilní telefon, doma se léčí se zápalem plic a nikoho nepřijímá.

„Dalo se čekat, že se něco takového objeví. Ani bych se nedivil, kdyby Zoo teď klesl počet návštěvníků,“ připustil po poslechu nahrávky zdroj blízký zahradě, jenž si přál zůstat v anonymitě.

Současný první muž hodonínské Zoo Jaroslav Hyjánek strávil středeční dopoledne na policii, kam si ho kvůli záznamu pozvali kriminalisté. „Chtěli to se mnou probrat. Podle všeho budou pokračovat v dalším zjišťování,“ řekl Hyjánek, který se i přes vyslechnuté výhružky cítí v bezpečí. Zároveň ale přiznává, že se mu slova o fyzickém napadení honí hlavou. „Bezprostřední ohrožení ovšem necítím. Že bych chtěl po policii ochranu, to ne,“ pokračoval současný ředitel.

V konečném součtu bere slova bývalého nadřízeného jako plácání. „Myslím si totiž, že do takových extrémů kauza odvolaného ředitele Fraise nemůže dojít. Byl by blázen, kdyby hrozbu realizoval,“ je přesvědčen Hyjánek. Mluvčí hodonínské zahrady Bohuna Mikulicová uvedla, že pro zaměstnance zahrady je tato událost šokující a velmi nepříjemná. „Nahrávka ještě vyostřila problémy, které se v minulých měsících zahrady dotýkaly. Jsme z toho pobouření,“ sdělila.

Miroslava Fraise policie už v minulosti obvinila z trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Hrozí mu až dva roky vězení. Do sporu s Hyjánkem se dostal kvůli nákupu počítačové techniky pro nové vzdělávací centrum. V komentářích pod nahrávkou se objevil názor, že rozhovor umístil na youtube provozovatel bufetu v hodonínské Zoo Jiří Vymazal. Ten to ale odmítá.

„Nechávám si zjišťovat, kdo nahrávku pořídil. Zajímalo by mě, kdo jí dal účelově na internet zrovna den před výběrovým řízením na nového ředitele. Nechci, aby mě někdo do takových věcí zatahoval,” řekl Vymazal.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!