Francie hrozí Googlu pokutou, na firmu si došlápnou i další státy | E15.cz

Francie hrozí Googlu pokutou, na firmu si došlápnou i další státy

Google
Google
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský regulační úřad CNIL dnes nařídil americké internetové společnosti Google, aby změnila svou politiku v oblasti ochrany osobních údajů. Dodal, že v opačném případ firmě vyměří pokutu. Rozhodnutí úřadu je součástí celoevropského úsilí o změnu politiky Googlu, která podle regulátorů představuje hrozbu pro soukromí jednotlivců. Pokuta Googlu hrozí také v Itálii.

CNIL uvedl, že politika Googlu porušuje francouzské zákony. Pohrozil, že pokud firma politiku během tří měsíců nezmění, vyměří ji pokutu ve výši až 150 tisíc eur (téměř čtyři miliony korun). V případě, že společnost ani poté nepřijme příslušená opatření, hrozí jí další pokuta ve výši až 300 tisíc eur. Podobné kroky podle úřadu hodlají v příštích týdnech uskutečnit rovněž Německo, Británie, Španělsko, Itálie a Nizozemsko.

Italský regulační úřad uvedl, že si od Googlu vyžádal další informace o jeho politice v oblasti ochrany osobních údajů. Dodal, že bude uvažovat o vyměření pokuty, pokud odhalí porušování předpisů, které vyžadují souhlas uživatelů se shromažďováním údajů. Britští regulátoři uvedli, že stále zkoumají, zda je politika Googlu v souladu s britskou legislativou.

CNIL již v únoru uvedl, že Evropská unie plánuje kroky proti společnosti Google kvůli její politice v oblasti osobních údajů. Regulátorům se nelíbí nová vnitropodniková pravidla, která firmě umožňují shromažďovat data uživatelů ze všech jejích služeb, jako jsou YouTube či Gmail.

Eurokomisařka pro spravedlnost Viviane Redingová začátkem roku upozornila, že Google by mohl podle nové legislativy Evropské unie dostat kvůli své politice v oblasti osobních údajů pokutu ve výši až jedné miliardy dolarů (19,5 miliardy korun).

Google nicméně tvrdí, že jeho nakládání s údaji o uživatelích je v souladu s legislativou Evropské unie. „Naše politika respektuje evropské zákony a umožňuje nám poskytovat srozumitelnější a efektivnější služby,“ uvedl mluvčí podniku. Dodal, že Google bude s evropskými regulátory nadále spolupracovat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.