Google maps už umí navigovat i uvnitř budov | E15.cz

Google maps už umí navigovat i uvnitř budov

Google
Google
• 

Kristina Blümelová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Google představil novou verzi svojí aplikace Google Maps pro zařízení Android, která umí kromě klasické navigace ve venkovních prostorách navigovat také v uzavřených budovách. Je tak přesná, že dovede rozpoznat i konkrétní poschodí. Bohužel je nutné poznamenat, že tato aplikace zatím funguje pouze na vybraných místech ve Spojených státech a v Japonsku.

Pokud se tedy uživatel nachází v zmapovaném interiéru a spustí aplikaci, na displeji se mu automaticky zobrazí podlaží ve kterém se nachází i se svou vlastní konkrétní polohou.

Navíc uvidí celou síť chodeb a uliček uvnitř interiéru i s vybranými obchody, restauracemi či jinými stanovišti. V mapách jsou zatím zaneseny plány některých velkých letišť jako je San Francisco, Atlanta, Chicago, Narita či obchodních domů a firem (například IKEA nebo Bloomingdale's.)

Vzhled aplikace Google Maps 6.0 pro navigování v interiéru Autor:
Vzhled aplikace Google Maps 6.0 pro navigování v interiéru nákupního centra v Minneapolisu. Na prvním obrázku je aplikace bez „podlažního detektoru“ na druhém je již funkce zapnutá

„Google Maps umožní se podívat do vnitřku budovy i z domova, což uživatelům ušetří čas s hledáním. Nebudou muset konkrétní obchod či restauraci složitě hledat na infopanelech, neztratí se v síti chodeb a nebudou se muset ptát na cestu,“ uvedl k tomu na blogu společnosti Google technický viceprezident pro pro Google Maps Brian Mcclendon.

Jak navigace funguje na letišti

Indor navigaci testovala před časem i společnost Nokia. Ta pro lokaci používala speciální Wi-Fi access pointy, přičemž triangulací vypočetla polohu i tam, kde není možné zachtit signál z GPS. Podle serveru Cnews.cz budou Google maps pravděpodobně fungovat na podobné bázi. „Zkrátka se do obchodů na stropy rozmístí několik přístupových bodů a pokud budete v dosahu alespoň tří z nich, navigace bude fungovat. Problémem nebudou ani další patra, přesah signálu bude naopak užitečný.“

Autor: Kristina Blümelová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video